Wielka radość w DPS. Pracownice w kombinezonach tańczą i śpiewają

Polska
Wielka radość w DPS. Pracownice w kombinezonach tańczą i śpiewają
Facebook.com/Ewa Kielar
W Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach przebywa obecnie 139 osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych

Dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach na Lubelszczyźnie opublikowała na swoim profilu na Facebooku nagranie, na którym widać, jak ubrane w kombinezony ochronne pracownice tańczą i śpiewają. Tak świętują pierwszy od ponad dwóch tygodni dzień, w którym żaden z podopiecznych nie miał gorączki.

"Moja załoga jest rewelacyjna. W trudnych chwilach muszą sobie radzić" - napisała na Facebooku dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach Ewa Kielar, publikując nagranie, na którym ubrany w białe kombinezony personel tańczy i śpiewa znany utwór "Nie kłam nas", wykonywany w rytm włoskiego hitu "Bella Ciao".

 

ZOBACZ: Pielęgniarki ze Śląska tańcząc i śpiewając apelują do pacjentów

 

Jak wyjaśniła Kielar w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", radość uwieczniona na filmiku była spowodowana faktem, że tego dnia po raz pierwszy od ponad dwóch tygodni żaden z podopiecznych ośrodka nie gorączkował. "Bardzo cieszymy się z tego, bo wygląda na to, że w końcu udało się pokonać wirusa" - powiedziała kierująca DPS-em.

 

 

Zakażenia w ośrodku

 

Pierwsze oznaki choroby sugerujące zakażenie koronawirusem pojawiły się w placówce 28 października. Wyniki testów u 12 osób były pozytywne, a kolejne badania potwierdziły zakażenie u 14 podopiecznych.

 

Gdy sanepid zdecydował o przebadaniu pozostałych osób, liczba zakażonych wyniosła 72, dwie zakażone osoby zmarły. Zainfekowani byli także niektórzy pracownicy.

 

W Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach przebywa obecnie 139 osób. Podopieczni są w podeszłym wieku, wielu z nich jest niepełnosprawnych.

emi/laf/hlk/ polsatnews.pl, "Dziennik Wschodni"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie