Facebook usunął całkowicie stronę Janusza Korwin-Mikkego

Polska
Facebook usunął całkowicie stronę Janusza Korwin-Mikkego
Polsat News
Profil posła Konfederacji obserwowało blisko 780 tys. osób

"Administracja Facebooka usunęła całkowicie (nie na określony czas) stronę Janusza Korwin-Mikkego" - poinformował w czwartek poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. Polityk "w imię pielęgnowania wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników" zaapelował o przywrócenie strony.

Korwin-Mikke był jednym z najpopularniejszych polskich polityków na Facebooku. Jego profil obserwowało blisko 780 tys. osób. Wyprzedzał pod tym względem m.in. prezydenta Andrzeja Dudę (755 tys.) oraz np. Szymona Hołownię (700 tys.).

 

ZOBACZ: Twitter: po końcu kadencji Trump zacznie być traktowany jak zwykły użytkownik

"Apelujemy o jej przywrócenie"

Jego strona w czwartek została całkowicie usunięta z Facebooka. Odnosząc się do tego Korwin-Mikke napisał na Twitterze: "z kompletnie niezrozumiałych powodów Faszyści&Bolszewicy usunęli mi stronę".

 

 

Chcą przywrócenia skasowanej witryny 

 

Inny poseł Konfederacji Konrad Berkowicz wyjaśnił na swoim profilu na Facebooku, że "administracja Facebooka usunęła całkowicie (nie na określony czas!) stronę Janusza Korwin-Mikkego". "W imię pielęgnowani wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników apelujemy o przywrócenie strony, którą obserwowało 800 000 Polaków!" - dodał.

 

 

Zaznaczył, że "Facebook ma oczywiście do cenzury prawo - a my mamy prawo stosować nacisk konsumencki i wyrażać na temat tej decyzji swoje zdanie!".

 

Berkowicz zorganizował też na Facebooku wydarzenie pod nazwą "Przywrócić stronę Korwin-Mikkego na Facebooku!".

bas/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie