Nieoficjalnie: Wojciech Murdzek wróci do resortu nauki i szkolnictwa wyższego

Polska
Nieoficjalnie: Wojciech Murdzek wróci do resortu nauki i szkolnictwa wyższego
Polsat News
Wojciech Murdzek wróci do resortu nauki i szkolnictwa wyższego w roli sekretarza stanu

Odwołany niecały miesiąc temu z funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek wróci do resortu w roli sekretarza stanu - dowiedziała się nieoficjalnie Interia.

Szykują się kolejne zmiany w rządzie. W najbardziej dynamicznym w ostatnim czasie resorcie edukacji i nauki dojdzie do kolejnych roszad personalnych. Przypomnijmy, że na początku tygodnia wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego został senator Włodzimierz Bernacki. Chwilę później z tej samej funkcji zrezygnował Wojciech Maksymowicz, który argumentował, że w obecnej sytuacji pandemicznej chce wrócić do pracy z pacjentami w szpitalu, ponieważ jest z wykształcenia neurochirurgiem.

Niespodziewany powrót

 

Jak się okazuje, nie są to jedyne zmiany w resorcie, bo za kilka dni do ministerstwa wróci Wojciech Murdzek, który zajmie miejsce Maksymowicza. Co istotne, to Murdzek pełnił funkcję ministra przed rekonstrukcją. Wraca więc zaledwie po kilkunastu dniach, choć w innej roli - wiceministra.

 

ZOBACZ: Piontkowski mówi o "homoseksualnej propagandzie" w szkołach. "Nie ma mojej zgody"

 

To analogiczna sytuacji do tej, która miała miejsce w MEN. Odwołany minister Dariusz Piontkowski pełni dziś funkcję sekretarza stanu.

Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie