Łukaszenka zaprasza Dudę do "konstruktywnego dialogu"

Świat
Łukaszenka zaprasza Dudę do "konstruktywnego dialogu"
PAP/EPA/MAXIM GUCHEK / POOL
Łukaszenka twierdził wcześniej, że Duda wygrał wybory prezydenckie, fałszując wyniki wyborów

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w imieniu białoruskiego narodu pozdrowił prezydenta Polski Andrzeja Dudę z okazji Święta Niepodległości i zaprosił go do "konstruktywnego dialogu" – podało w środę biuro prasowe Łukaszenki.

-"Łukaszenka zaprosił Andrzeja Dudę do konstruktywnego dialogu o przyszłości współpracy białorusko-polskiej" – napisano w oświadczeniu.

 

Łukaszenka podkreślił, że tylko wspólną pracą Białoruś i Polska zdołają utrzymać "znaczne sukcesy w handlu, współpracy przemysłowej, nauce, oświacie i innych sferach". Ocenił, że odpowiada to interesom narodowym obu państw, jak również pragnieniu mieszkańców obu krajów.

 

"W pokoju i zgodzie"

 

"Przeznaczeniem losu Białorusini i Polacy powinni żyć obok siebie w pokoju i zgodzie. W obecnych nieprostych warunkach konieczne jest zachowanie naszego dobrego sąsiedztwa jako zasadniczej wartości, którą otrzymaliśmy i powinniśmy przekazać swoim potomkom” – napisał Łukaszenka.

 

ZOBACZ: Łukaszenka: nie pozwolę zrobić z Białorusi prowincji Polski albo Litwy

 

Łukaszenka twierdził wcześniej, że Duda wygrał wybory prezydenckie, fałszując wyniki wyborów. Zarzucał też Polsce próby destabilizacji sytuacji wewnętrznej na Białorusi.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie