Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na polskiej granicy

Polska
Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na polskiej granicy
Straż graniczna
Polscy strażnicy graniczny zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

35-letni obywatel Mołdawii poszukiwany przez rosyjski wymiar sprawiedliwości za handel narkotykami na szeroką skalę został zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce (Podkarpackie). Interpol wydał za mężczyzną czerwoną notę.

Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

 

Jak poinformował w poniedziałek PAP chor. sztab. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, obywatel Mołdawii był poszukiwany przez służby ponad 190 krajów. Dodał, że mężczyzna zgłosił się do odprawy granicznej w sobotę na polsko-ukraińskim pieszym przejściu granicznym w Medyce.

 

ZOBACZ: Poszukiwany chciał uciec policjantom. Spadł z poddasza i zginął

 

- Strażnik graniczny sprawdzający jego dane w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalił, że mężczyzna jest w zainteresowaniu rosyjskiego wymiaru sprawiedliwości i jest podejrzany o udział w handlu środkami odurzającymi na dużą skalę - wyjawił chor. sztab. Zakielarz.

 

Podejrzany mężczyzna został tymczasowo aresztowany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie