Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [ZAPIS RELACJI]

Świat
Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [ZAPIS RELACJI]
PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
Bądź na bieżąco - najważniejsze informacje o pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie w relacji "minuta po minucie"

W ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych potwierdzono 126 742 przypadków koronawirusa. Od wybuchu pandemii w USA zanotowano łącznie 9 mln 961 320 zakażeń. 5 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w Meksyku. Liczba zakażeń zbliża się w tym kraju do miliona - obecnie jest to 967 825 przypadków.

dk/hlk/ms/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej
Zapis relacji
Relacja zakończona

Ponad 21,7 tys. nowych przypadków zakażeń i śmierć kolejnych 173 osób - to koronawirusowy bilans poniedziałku. Tego dnia ogłoszono, że opracowana została szczepionka, która zapobiega 90 proc. infekcji. Premier Morawiecki wyraził chęć sprowadzenia 20-kilku milionów sztuk. Z przeprowadzonego badania wynika jednak, że co trzeci Polak nie zamierza zaszczepić się przeciwko COVID19. Raport Dnia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 9 listopada

 

O. Leon Knabit z opactwa benedyktynów w Tyńcu, który był zakażony koronawirusem, wyszedł już ze szpitala. W mediach społecznościowych podziękował służbie zdrowia z oddziału zakaźnego szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

W Irlandii w ciągu ostatniej doby wykryto 270 nowych zakażeń koronawirusem, co jest pierwszym przypadkiem od końca września, by bilans był niższy od 300, oraz zarejestrowano jeden nowy zgon z powodu Covid-19 - podało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju.

Minister finansów Ukrainy Serhij Marczenko jest zakażony koronawirusem - podał w poniedziałek serwis Ekonomiczna Prawda. Pojawiają się też sprzeczne informacje w sprawie możliwego zainfekowania SARS-CoV-2 ministra obrony Andrija Tarana.

We Francji w ciągu ostatniej doby zmarło 551 osób zakażonych koronawirusem - to najwyższa dobowa liczba zgonów w drugiej fali pandemii. Łącznie w kraju na Covid-19 zmarło 40 947 osób - poinformował w poniedziałek dyrektor generalny we francuskim resorcie zdrowia Jerome Salomon.

Brytyjski premier Boris Johnson ostrzegł w poniedziałek, że w walce z koronawirusem zrobiony został ważny krok, ale jeszcze wiele pozostało do zrobienia i na razie nie można zakładać, iż potencjalna szczepionka rozwiąże wszystkie problemy.

W ciągu ostatniej doby na terenie Hiszpanii zanotowano ponad 17,4 tys. infekcji koronawirusem - podały w poniedziałek służby medyczne tego kraju, wskazując, że od niedzieli zmarło też 170 zakażonych osób.

Sytuacja pandemiczna we Włoszech stale pogarsza się - oświadczył w poniedziałek przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia Giovanni Rezza. Jego zdaniem wzrost liczby pacjentów w szpitalach uzasadnia zaostrzenie restrykcji. Rezza, który w resorcie zdrowia jest dyrektorem departamentu do spraw prewencji, oświadczył w wyemitowanym wystąpieniu, że wskaźnik zakaźności koronawirusa wzrósł w kraju do 1,7.

W Portugalii podczas ostatniej doby zanotowano najwyższą od początku epidemii Covid-19 liczbę zgonów – 63, podał w poniedziałek resort zdrowia tego kraju, wskazując również na najwyższą liczbę hospitalizowanych – 2651 osób.

W świętokrzyskich szpitalach wolnych jest ponad 210 łózek i 38 respiratorów dla pacjentów z COVID-19. Łącznie dla wszystkich chorych przygotowano 1208 miejsc. Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że ogólna liczba łóżek w regionie dla pacjentów z COVID-19 wynosi 1208, z czego 992 są zajęte. W szpitalach przygotowano ponadto 94 respiratory, z czego 56 jest zajętych.

Według Ministerstwa Zdrowia, w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dysocjacyjnym (KOZZD) w Gostyninie (Mazowieckie) zakażonych koronawirusem jest obecnie 10 pacjentów. W izolacji przebywa 16 pracowników, a 9 na kwarantannie. Resort potwierdził, że kilka dni temu zmarł jeden pacjent KOZZD.

Działania, które podejmują prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i jego rząd, dają nadzieję na to, że szczepionka na koronawirusa będzie szybko dostępna w Polsce - powiedział w poniedziałek prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.

W szpitalach na Mazowszu dla pacjentów z COVID-19 obecnie wolnych jest 996 łóżek i 36 respiratorów - wynika z poniedziałkowych danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Zajętych jest natomiast ponad 2,6 tys. łóżek i 229 respiratorów.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 21 350 nowych zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 194 kolejne zgony z powodu Covid-19 - poinformował w poniedziałek po południu brytyjski rząd.

- Jeśli chodzi o ogniska zakażeń w szkołach, to było ich niewiele. Natomiast zdaniem specjalistów nie o same szkoły chodzi, chodzi o cały ruch okołoszkolny - mówił mówił w "Gościu Wydarzeń" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W małopolskich szpitalach wolnych jest ponad 800 łóżek i 35 respiratorów dla pacjentów z COVID-19 - wynika z poniedziałkowych danych urzędu wojewódzkiego.

W Walii zakończył się w poniedziałek 17-dniowy lockdown, w związku z czym obowiązują znacząco złagodzone restrykcje, co - jak zaznaczył szef tamtejszego rządu Mark Drakeford - nie znaczy, że wszystko jest dozwolone.

356 zgonów na Covid-19 i 25271 nowych zakażeń koronawirusem we Włoszech - to dobowy raport Ministerstwa Zdrowia w Rzymie, ogłoszony w poniedziałek. Liczba infekcji spadła o 7 tys. w porównaniu z poprzednim dniem, ale przy mniejszej o 40 tys. liczbie testów.

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w poniedziałek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie na liście jest 241 laboratoriów, najwięcej w woj. mazowieckim - 36, a najmniej w woj. lubuskim - 4.

Sytuacja epidemiologiczna w ośrodku dla sprawców najpoważniejszych przestępstw w Gostyninie jest krytyczna; zmarł pierwszy z pensjonariuszy ośrodka, kolejnych ponad 30 jest zarażonych koronawirusem, podobnie jak 17 pracowników - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich.

Nosząc maseczki, możemy ocalić dziesiątki tysięcy ludzi - oświadczył w poniedziałek Demokrata Joe Biden, uznany przez większość mediów amerykańskich za zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA. Ostrzegał, że Stany Zjednoczone czeka "ciemna zima", a szczepionka nie będzie dostępna powszechnie przez miesiące.

- Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek przeciwko koronawirusowi - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. - Kilka dni temu zarządziłem przygotowanie na przyszły rok całej infrastruktury do szczepienia - przyznał szef rządu. W poniedziałek koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował, że rozwijany przez niego projekt szczepionki przeciwko Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności.

Rządowe środki na zakup sprzętu potrzebnego w walce z Covid-19 otrzymały szpitale w Kępnie i Gostyniu w Wielkopolsce. Umowy w tej sprawie podpisał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Przez trzy doby do poniedziałku rano w Szwajcarii zmarło kolejnych 169 osób zakażonych koronawirusem, zaś od początku pandemii łącznie 2576, co oznacza wskaźnik 29,9 zgonów na 100 tys. mieszkańców - poinformował w swym publikowanym w każdym dniu roboczym komunikacie sytuacyjnym szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG).

Zakażenia koronawirusem potwierdzone w ostatniej dobie w woj. śląskim - 4373 przypadki – pochodzą głównie z tzw. ognisk rozproszonych, ale pojawiły się w weekend także w domach pomocy społecznej. Śląskie jest obecnie regionem z największą liczbą zakażeń.

Domy Pomocy Społecznej to największe ogniska potwierdzonych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu – podał podkarpacki sanepid. W sumie w regionie potwierdzono w poniedziałek 1260 nowych przypadków zakażenie koronawirusem.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest zakażony koronawirusem - poinformowało w poniedziałek jego biuro. Dodano, że szef państwa czuje się dobrze i będzie pełnić swoje obowiązki zdalnie, w samoizolacji.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest zakażony koronawirusem - poinformowało w poniedziałek jego biuro. Dodano, że szef państwa czuje się dobrze i będzie pełnić swoje obowiązki zdalnie, w samoizolacji.

W Wielkopolsce jest 711 wolnych łóżek covidowych i 73 respiratory – poinformował PAP w poniedziałek Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. W ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 1983 osób w regionie.

Władze Szanghaju skierowały na kwarantannę ponad 100 osób i rozpoczęły dochodzenie epidemiologiczne po wykryciu tam pierwszego od miesięcy nowego lokalnego przypadku Covid-19. Zakażony pracuje na szanghajskim lotnisku – podały w poniedziałek chińskie media.

Pogorszył się stan chorego na Covid-19 przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch kardynała Gualtiero Bassettiego, przebywającego od prawie tygodnia na oddziale intensywnej terapii - poinformowano w poniedziałek w komunikacie Konferencji biskupów.

Za przyrost zakażeń koronawirusem nie odpowiada wojewoda, premier, rząd, ale wiele osób, które nie przestrzegają obostrzeń - ocenił w poniedziałek wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który zaapelował do wszystkich o ogromną odpowiedzialność.

Od początku trwania epidemii do 9 listopada w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono m.in. u 10 822 lekarzy, 979 dentystów, 850 diagnostów laboratoryjnych, 27 434 pielęgniarek, 2 579 położnych, 1 685 ratowników i 1 106 farmaceutów – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Blisko 98 proc. placówek Poczty Polskiej pracuje w standardowych godzinach - poinformowała w poniedziałek spółka. Mimo nowych obostrzeń, punkty w galeriach handlowych wciąż świadczą usługi pocztowe, finansowe i ubezpieczeniowe - dodała.

Wychodzenie gospodarki z kryzysu spowodowanego pandemią będzie dłuższe niż oczekiwano. Pełzające, a może chwilowo pełne zamrożenie gospodarki zniweluje widoczny latem efekt odrabiania strat - oceniają eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, monitorujący kondycję gospodarki woj. śląskiego.

51 nowych przypadków koronawirusa wykryto w poniedziałek w łódzkich placówkach edukacyjnych prowadzonych przez miejski samorząd – poinformował Urząd Miasta Łodzi. Chorują głównie pracownicy szkół i przedszkoli.

Ponad 24 mln zł przeznaczy samorząd województwa opolskiego na wsparcie szpitali zaangażowanych w leczenie chorych na COVID-19. W poniedziałek biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego poinformowało, że do tej pory na ten cel wydano 129 mln zł.

We Włoszech w najbliższym tygodniu należy oczekiwać podwojenia liczby pacjentów z Covid-19 w szpitalach - ostrzegli w poniedziałek anestezjolodzy. Ich zdaniem najwcześniej za 10 dni mogą pojawić się rezultaty zaostrzenia restrykcji w ramach walki z pandemią.

W Japonii seniorzy dostaną szczepionki na Covid-19 wcześniej niż osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia – zdecydował w poniedziałek japoński resort zdrowia. Rząd chce zapewnić szczepionki dla wszystkich mieszkańców kraju w pierwszej połowie 2021 roku.

Podczas gdy liczba hospitalizacji w Belgii spada, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wciąż rośnie. 888 pacjentów przebywa obecnie na oddziałach intensywnej terapii - inoformują belgijskie media w poniedziałek.

Malezja wprowadziła w poniedziałek miesięczny zakaz podróży międzystanowych oraz ograniczenia w codziennym życiu dotykające 80 proc. mieszkańców. Decyzję podjęto, gdy liczba dziennych zachorowań na Covid-19 przekroczyła 1700.

Większa liczba notowanych przypadków koronawirusa przekłada się na nasilenie obaw przed zakażeniem – wynika z badania CBOS. W październikowym sondażu 68 proc. badanych przyznało, że boi się zakażenia. Znacząco pogorszyła się też ocena działań rządu w zwalczaniu epidemii.

W Podlaskiem przybywa w szpitalach pacjentów zakażonych koronawirusem - wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zajęte są 823 łóżka i 75 respiratorów.

Wolnych jest 595 łóżek i 10 respiratorów z puli przeznaczonej dla pacjentów z COVID-19. To dane z niedzieli, poniedziałkowych jeszcze urząd nie podał.

Badania firmy Pfizer pokazują, że opracowana przez spółkę szczepionka zapobiega 90 proc. infekcji koronawirusem. - To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki - powiedział Albert Bourla, CEO firmy Pfizer.

Według ostatnich danych opolskiego urzędu wojewódzkiego, w regionie dla osób zakażonych koronawirusem jest 1158 szpitalnych łóżek. Z tej liczby zajęte jest 597 łóżek.

W związku z pandemią koronawirusa warszawskie pogotowie kupiło cztery nowoczesne ambulanse, a wkrótce dotrze do niego sześć kolejnych - przekazał PAP Piotr Owczarski z "Meditransu". Inwestycja kosztowała blisko 2,4 mln zł.

Pierwsze kontenery na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku zostaną w poniedziałek dostarczone na teren budowy - podał PKN Orlen, który buduje placówkę. Spółka wyjaśniła, iż zabezpieczyła 194 kontenery, w których przygotowanych zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze.

Władze poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (UAM) przekazały swój akademik na potrzeby szpitala w Słubicach (woj. lubuskie). Z budynku może skorzystać personel placówki i niezakażeni SARS-CoV-2 pacjenci – podała w poniedziałek uczelnia.

Główny trener reprezentacji Polski koszykarek Słowak Maros Kovacik otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i nie poleci w poniedziałek z zespołem do Stambułu na mecz grupy F eliminacji mistrzostw Europy 2021.

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała jest zakażony koronawirusem i przebywa w domowej izolacji. "Prezydent czuje się dobrze. Będzie przebywał w izolacji co najmniej do 16 listopada" - poinformowała w poniedziałek Magdalena Sosnowska z sieradzkiego magistratu.

Nikt nie mówił o pełnym lockdownie; mówimy o dalszych obostrzeniach, o kwarantannie narodowej, o której wspomniał premier Mateusz Morawiecki, ale to nie jest związane z wyłączeniem całej gospodarki - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Więcej informacji tutaj.

W niedzielę w wieku 57 lat zmarł pierwszy polski mistrz świata w taekwondo Krzysztof Pajewski, założyciel Klubu Sportów Walki w Szczecinku. Jak poinformował klub w mediach społecznościowych, pogrzeb odbędzie się w czwartek w Kurowie w gminie Bobolice.

Pajewski zmarł w szpitalu w Koszalinie. Był zarażony koronawirusem.

Wojewódzki Szpital Zespolony (WSzZ) w Płocku (Mazowieckie) zwiększy z 59 do 150 liczbę łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. Decyzję taką wydał wojewoda mazowiecki. W poniedziałek w placówce tej przebywało 85 pacjentów zakażonych koronawirusem.

W Rosji minionej doby potwierdzono 21 798 zakażeń koronawirusem, najwięcej od początku pandemii - wynika z poniedziałkowych danych rosyjskiego rządowego sztabu. Zmarło 256 osób, a za wyzdrowiałych uznano 10,7 tys. pacjentów.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem w Rosji wynosi 1 796 132. Od początku epidemii zmarło 30 793 zainfekowanych, a wyzdrowiało łącznie 1 335 141 osób. 

Ministerstwo Zdrowia chce rozszerzyć krąg lekarzy kierujących na badania w kierunku koronawirusa, m.in. o lekarzy nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Projekt rozporządzenia w tej sprawie został w piątek skierowany do konsultacji publicznych.

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wykryto u większej liczby kobiet niż mężczyzn. Najwięcej przypadków u osób w wieku 40-49 lat. Wśród zdiagnozowanych znalazło się też 61 osób w wieku od 100 lat - wynika ze statystyki Ministerstwa Zdrowia. W przypadku dzieci i młodzieży ciężki przebieg choroby dotyczył ponad 1,2 tys. tych pacjentów.

Więcej informacji tutaj

Dalsze obostrzenia, takie jak zamknięcie restauracji, klubów fitness czy teatrów, wydłużenie godziny policyjnej oraz zakaz zgromadzeń, zapowiedział w poniedziałek w związku z pandemią premier Węgier Viktor Orban w nagraniu zamieszczonym na Facebooku.

Około trzystu nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w ciągu minionego tygodnia w czterech spółkach węglowych. Obecnie z infekcją SARS-CoV-2 zmaga się ok. 560 górników, a ponad tysiąc objęto kwarantanną. Mimo wzrostu zachorowań kopalnie pracują normalnie.

Ostatniej doby wykonano ponad 43,4 tys. testów na obecność koronawirusa, lekarze rodzinni wystawili 396 zleceń na badanie – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie przebadano dotąd 5 mln 86 tys. 938 osób.

Resort sprawiedliwości w piśmie do prezesów sądów zarekomendował, by te od poniedziałku pracowały w systemie dwuzmianowym, a w międzyczasie w trybie zdalnym. Ma to zapewnić ciągłość pracy m.in. w przypadku choroby któregoś z pracowników.

Wielkie wyzwania, a takim jest pandemia COVID-19, wymagają specjalnych rozwiązań; naszą odpowiedzią na nie jest Szpital PGE Narodowy - zbudowany w ekspresowym tempie dzięki wysiłkowi tysięcy urzędników, lekarzy i specjalistów - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Jak zapewnił, państwo polskie, wszelkimi dostępnymi metodami, robi wszystko, aby leczyć i chronić Polaków przed koronawirusem.

Grupa Kapitałowa Poczty Polskiej przeznaczyła blisko pół miliona złotych w formie darowizn i nieodpłatnych świadczeń na rzecz zwalczania pandemii - poinformowała w poniedziałek spółka. Wsparła zarówno służby medyczne, jak i sanitarne.

Wraz z coraz bardziej surowymi restrykcjami epidemicznymi wiele państw Europy ogranicza również działanie szkół. Całkowicie zamknięto je w Czechach; częściowo we Włoszech, Grecji czy Danii; we Francji licealiści będą się uczyć w modeli hybrydowym.

Mamy 21 713 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia. Nie żyją 173 kolejne osoby. Liczba zakażonych wzrosła do 568 138. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło 8 045 osób. 

W szpitalach przebywa 20 967 osób, u których potwierdzono zakażenie. Z respiratorów korzysta 1804 pacjentów – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. W kraju jest 10 848 wolnych łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 i 638 wolnych respiratorów.

Na terenach wystawowych w Brnie od poniedziałku działa drugi w Czechach szpital polowy dla pacjentów z Covid-19. Dyrektor szpitala Uniwersyteckiego w Brnie Jaroslav Sztierba powiedział dziennikarzom, że placówka ma charakter jedynie rezerwowy.

Pacjenci powinni zgłaszać do Narodowego Funduszu Zdrowia problemy z dostępnością do świadczeń – wskazuje Fundusz. Można to zrobić przez bezpłatną całodobową infolinię - 800-190-590.

Na Mazowszu jest jeszcze tysiąc łóżek do wykorzystania dla pacjentów z COVID-19, ponadto wolne jest jeszcze 40 stanowisk z respiratorami - powiedział w poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Na Ukrainie w niedzielę wykryto 8687 zakażeń koronawirusem, 115 chorych zmarło, 2277 osób wyzdrowiało, a 1100 hospitalizowano - przekazał w poniedziałek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. Zapowiedział wprowadzenie weekendowej kwarantanny.

Minister wyjaśnił, że będzie rekomendować, by weekendowa kwarantanna obowiązywała od północy w piątek do północy w poniedziałek. W sobotę i niedzielę mają być otwarte tylko sklepy spożywcze, apteki, stacje paliw, apteki dla zwierząt, ma działać transport publiczny. Lokale gastronomiczne - jak proponuje Stepanow - powinny obsługiwać klientów, sprzedając tylko na wynos. Minister rekomenduje też zamknięcie centrów handlowych i nieorganizowanie żadnych wydarzeń.

W Indiach odnotowano w ciągu ostatniej doby 45 903 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 7 745 w samym Delhi, co jest największym dobowym przyrostem infekcji w stolicy Indii od wybuchu pandemii Covid-19 - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia.

W całym kraju zmarło 490 osób, przez co liczba ofiar śmiertelnych w związku z Covid-19 wzrosła do 126 611.

Czeskie ministerstwo zdrowia podało w poniedziałek, że w niedzielę zanotowano 3608 nowych zakażeń SARS-CoV-2, czyli najmniej od czterech tygodni. W poprzednią niedzielę było ponad 3 tys. przypadków więcej.

Obecnie zakażonych jest 166 841. Łącznie 414 828 osób zainfekowało się nowym koronawirusem.

28,7 proc. respondentów zamierza zaszczepić się przeciwko COVID19, jeśli pojawi się taka szczepionka i będzie zatwierdzona do użycia. 33,2 proc. nie zamierza się szczepić, a 38,1 proc. nie podjęło w tej sprawie decyzji. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 13 363, do 671 868 – wynika z danych opublikowanych w poniedziałek przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Zmarły kolejne 63 osoby z Covid-19.

Tym samym od wybuchu pandemii liczba ofiar śmiertelnych tej choroby w kraju wzrosła do 11 352.

Od poniedziałku do 29 listopada uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego pracują stacjonarnie.

Co czwarta mikro-, mała i średnia firma deklaruje, że da radę przetrwać kolejny lockdown maksymalnie trzy miesiące - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej przyszłość w czarnych barwach widzą transport i usługi.

Narodowa kwarantanna jest dziś niestety bardziej prawdopodobna niż to, że jej unikniemy - ocenił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Taki rozwój wypadków jest jego zdaniem prawdopodobny na 60 procent.

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono w Brazylii 10 554 przypadków koronawirusa i 128 kolejnych zgonów - poinformowało w niedzielę brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Od poczatku pandemii infekcję koronawirusem potwierdzono u 5,66 mln Brazylijczyków a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 162 397.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore poinformował w niedzielę w wieczorem o 1040 ofiarach śmiertelnych Covid-19 w ciągu ostatniej doby. Obecność nowych przypadków koronawirusa potwierdzono u 126 742 osób.

Amerykańska uczelnia szacuje, że od wybuchu pandemii w USA zanotowano łącznie 9 mln 961 320 zakażeń wirusem. Liczba ofiar śmiertelnych sięga obecnie 237 566. Według uczelni pierwszy przypadek Covid-19 zarejestrowano w Stanach Zjednoczonych 21 stycznia.

Meksykańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę o 5 887 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, co zwiększyło łączną oficjalną ich liczbę do 967 825.

Zmarło kolejnych 219 osób. Łączna liczba zgonów na Covid-19 wynosi obecnie 95 027.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie