Spotkanie z przedsiębiorcami ws. wsparcia branży meblowej. Podano termin

Polska
Spotkanie z przedsiębiorcami ws. wsparcia branży meblowej. Podano termin
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pxfuel
MRPiT: w poniedziałek spotkanie z przedsiębiorcami ws. wsparcia branży meblowej

W poniedziałek wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin będzie rozmawiał z przedstawicielami branży meblowej o jej wsparciu z powodu nowych obostrzeń - poinformował w sobotę na Twitterze resort.

"O propozycjach wsparcia dla branży meblarskiej w związku z nowymi obostrzeniami dla polskiej gospodarki w czasie pandemii Covid 19 z przedstawicielami tego sektora polskiej gospodarki, będą rozmawiać wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Olga Ewa Semeniuk" - czytamy we wpisie. Rozmowy odbędą się w poniedziałek rano - podano.

 

ZOBACZ: Zamknięte sklepy meblowe. Szefernaker: przepraszamy

 

Rząd wprowadził nowe ograniczenia 

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i wprowadzeniem przez rząd nowych ograniczeń w stanie epidemii, do 29 listopada br. w galeriach i centrach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. część sklepów, kina i wyspy handlowe będą zamknięte.

 

Otwarte mimo ograniczeń będą niektóre sklepy: spożywcze, kosmetyczne, apteki w tym sklepy z produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi, ze środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego, z gazetami lub książkami, z artykułami budowlano-remontowymi, artykułami dla zwierząt domowych, usługami telekomunikacyjnymi, częściami i akcesoriami do samochodów lub motocykli oraz paliw.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 7 listopada

 

W galeriach mogą działać też punkty usługowe, m.in. fryzjerzy, optycy, placówki bankowe, pocztowe, ubezpieczeniowe, a także zajmujące się naprawą samochodów lub motocykli, wymianą opon i dętek; myjnie samochodowe, ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnicze i gastronomiczne oferujące wyłącznie żywność na wynos.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie