Przedsiębiorcy: musimy stanowić jedność i zapobiec lockdownowi

Polska
Przedsiębiorcy: musimy stanowić jedność i zapobiec lockdownowi
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
W tej sprawie powinniśmy stanowić jedność, chodzi o powstrzymanie pandemii i zapobieżenie drastycznemu lockdownowi - pisze ZPP

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zwrócił się w sobotę z apelem do biznesu o jedność w powstrzymaniu pandemii i zapobieżeniu drastycznemu lockdownowi. Zaapelował m.in. o wdrożenie w firmach wysokich standardów sanitarnych. przekonanie pracowników do m.in. maseczek.

Szef ZPP zwrócił się w liście otwartym do prezesów i właścicieli firm o jedność w walce z koronawirusem. "Jesteśmy środowiskiem bardzo zróżnicowanym, mamy różne interesy, poglądy i sympatie polityczne. Ale w tej sprawie powinniśmy stanowić jedność, chodzi o powstrzymanie pandemii i zapobieżenie drastycznemu lockdownowi. Z tego co mówią decydenci, lockdown lub odmrażanie gospodarki, zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia" – napisał w apelu Kaźmierczak.

 

Jak dodał, "mamy na to pewien wpływ".

 

"Wysokie standardy sanitarne"

 

"Po pierwsze – możemy w naszych firmach wdrożyć wysokie standardy sanitarne. Nie jest z tym źle, ale apeluję, żebyście jeszcze osobiście przyjrzeli się, co można poprawić i zrobić lepiej. Osobiście" – czytamy.

 

Kolejne rozwiązanie to – jak napisał – "z pozycji swojego autorytetu lub podległości służbowej musimy wytłumaczyć pracownikom, że to nie my czy Morawiecki płacimy im wynagrodzenia tylko zadowoleni klienci". "Jeśli tych klientów z powodu pełnego lockdownu zabraknie – mogą stracić pracę i źródło utrzymania. Cudów nie ma – podobnie jak rząd – nie mamy żadnych własnych pieniędzy – tylko pieniądze klientów" – tłumaczy szef ZPP.

 

ZOBACZ: Włoski lockdown. Restauracje czynne do 18:00, zamknięte kina, siłownie

 

Następny apel dotyczy dyscypliny społecznej.

 

"Ze światowych doświadczeń wynika, że kluczowe dla ograniczania pandemii jest dyscyplina społeczna, której niestety u nas nie ma. Apeluję do was o aktywne włączenie się do przekonania Polaków – naszych pracowników, do restrykcyjnego przestrzegania reżimu DDM (dystans – dezynfekcja – maseczki)" – czytamy w apelu. 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie