Brudziński o Ardanowskim: to racjonalny polityk

Polska
Brudziński o Ardanowskim: to racjonalny polityk
Polsat News
Jestem przekonany, że moim koleżankom i kolegom nie zabraknie zdrowego rozsądku - mówił Brudziński

"Wywalanie" większości rządowej czy rozbijanie jedności polskiej prawicy nie miałoby nic wspólnego z polityczną roztropnością; jestem przekonany, że moim koleżankom i kolegom nie zabraknie zdrowego rozsądku - powiedział w piątek europoseł PiS i wiceprezes tej partii Joachim Brudziński.

Poseł PiS, b. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w piątek, że część posłów PiS "upokorzonych" zawieszeniem ich w prawach członka partii za głosowanie przeciwko tzw. piątce dla zwierząt chce utworzyć w Sejmie własne koło, wnioski są już przygotowane.

 

- Już tylko od mądrości kierownictwa PiS zależy, czy na najbliższym posiedzeniu Izby będzie jeszcze większość - mówił Ardanowski na antenie radia Wnet, potwierdzając wcześniejsze informacje Interii.

 

Brudziński powiedział w piątek dziennikarzom w Sejmie, że zna Ardanowskiego od wielu lat i wie, że jest on politykiem racjonalnym.

 

"Polityczna roztropność"

 

- Jestem przekonany, że moim koleżankom i kolegom nie zabraknie zdrowego rozsądku, bo wywalanie większości rządowej czy rozbijanie jedności polskiej prawicy w tak skomplikowanej sytuacji, w jakiej jesteśmy, nie miałoby nic wspólnego z polityczną roztropnością - powiedział Brudziński.

 

ZOBACZ: Ardanowski stawia ultimatum władzom PiS. Większość sejmowa zagrożona?

 

Tzw. piątkę dla zwierząt, czyli pięć propozycji dotyczących ochrony zwierząt zaprezentował na początku września prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef Forum Młodych PiS Michał Moskal. Wśród tych propozycji znalazły się m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa oraz ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych.

 

Nowela została uchwalona przez Sejm, ale przeciwko niej w głosowaniu opowiedziało się m.in. 15 posłów PiS, którzy w konsekwencji zostali zawieszeni w prawach członka partii. Z kolei w Senacie przeciwko noweli zagłosowało m.in. siedmioro senatorów PiS. Konsekwencje wobec senatorów za złamanie partyjnej dyscypliny nie zostały jeszcze wyciągnięte.

 

Nowa "piątka"

 

Senat wprowadził do noweli ponad 30 poprawek. Miały one być rozpatrywane na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod koniec października, jednak posiedzenie komisji zostało odwołane. Rzecznik rządu Piotr Müller informował, że rozważane jest złożenie nowego projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt.

 

ZOBACZ: "Wygrywaliśmy wybory na wsi zanim został ministrem". Bielan o Ardanowskim

 

Rzecznik rządu Piotr Müller informował, że rozważane jest złożenie nowego projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt. O tym, że trwają prace nad nowym projektem ustawy o ochronie zwierząt mówił też minister rolnictwa Grzegorz Puda.

 

Na razie tego koła nie ma, ale jest poważne ostrzeżenie wobec kierownictwa PiS - tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do słów b. ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, według którego, że część obecnych posłów PiS może utworzyć w Sejmie własne koło.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie