Dużo słońca, ale i bardzo wysokie ciśnienie. Prognoza pogody - czwartek, 5 listopada

Polska
Dużo słońca, ale i bardzo wysokie ciśnienie. Prognoza pogody - czwartek, 5 listopada
Pixabay/JillWellington
Ciśnienie atmosferyczne sięgające 1036 hPa może sprawić, że w czwartek meteopaci będą czuć się bardzo źle

Pogoda w Polsce wreszcie zacznie się poprawiać, ale to nie oznacza, że aura stanie się idealna. W wielu regionach kraju zza chmur wyjrzy słońce. Niestety, temperatura będzie coraz niższa, a porywisty wiatr z zachodu spotęguje uczucie chłodu. Ciśnienie będzie bardzo wysokie - nawet 1036 hPa.

W większości regionów kraju, a zwłaszcza na południu i w centrum spodziewamy się w czwartek słonecznej aury. Na pozostałym obszarze pojawią się przejaśnienia, ale trzeba się liczyć z tym, że będą miejsca, zwłaszcza na północy, gdzie przez cały dzień utrzyma się pełne zachmurzenie.
 
Co najwyżej 11 stopni
 
Temperatura spadnie jeszcze bardziej i wyniesie maksymalnie od 7 stopni na Warmii i Mazurach do 11 stopni na Pomorzu, w Małopolsce i na Podkarpaciu.
 
Wiatr z kierunku północno-zachodniego i zachodniego będzie umiarkowany i silny, chwilami w porywach do 40-50 km/h, a nad Bałtykiem nawet do 60-70 km/h. Będzie obniżać temperaturę odczuwalną nawet o kilka stopni.
 
Mapa pogoda na czwartek, 5 listopadatwojapogoda.pl
Mapa pogoda na czwartek, 5 listopada
 
Ciśnienie skoczy do nawet 1036 hPa
 
Ciśnienie jest bardzo wysokie i nieznacznie się waha. W godzinach południowych wyniesie od 1029 hPa na północnym wschodzie do 1036 hPa na południowym zachodzie.
 
Takie warunki są szczególnie niekorzystne dla meteopatów. Mogą odczuwać senność, zmęczenie, a także mieć kłopoty z koncentracją. Co gorsza, może towarzyszyć temu ból głowy, których nie uśmierzą zwykłą tabletką. 

 
Aby "przetrwać" dzień z wysokim ciśnieniem, warto sięgnąć np. po kofeinę (zawartą np. w kawie), żeń-szeń albo melisę. Meteopaci powinni również kontrolować ciśnienie w swoim organizmie, dbać o dobre nawodnienie i odpowiednią dietę.
 
Warunki biometeorologiczne w czwartek będą balansować między obojętnymi i korzystnymi.
 
Piątkowa pogoda podzieli Polskę
 
W północnych regionach kraju piątek zapowiada się dość chmurnie. Inaczej będzie na południu, gdzie niebo będzie pogodne. Nigdzie nie powinno padać. Temperatura nie ulegnie większym zmian, oscylować będzie w okolicach 10 stopni.
Łukasz Mielczarek/wka, TwojaPogoda.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie