Nielegalni migranci w naczepie ciężarówki

Polska
Nielegalni migranci w naczepie ciężarówki
Nadbużański Odział Straży Granicznej
Cudzoziemcy podróżowali ukryci w naczepie tira.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego Służby Celnej w Hrebennem, kontrolując naczepę ciężarówki wjeżdżającej do naszego kraju, odkryli dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni ukryci pod plandeką usiłowali dostać się do Holandii.

Okazało się, że są to obywatele Iranu i Syrii w wieku 24 i 26 lat. Nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski.

 

Cudzoziemcy zostali zatrzymani, a po pobraniu od nich próbek na obecność SARS-CoV-2, przewieziono ich do pomieszczeń służbowych straży granicznej.

 

ZOBACZ: Chciał przepłynąć Bug, o mało nie utonął. Uratowali go strażnicy graniczni

 

Pomimo wniosku o przekazanie nielegalnych migrantów służbom granicznym Ukrainy na podstawie przepisów dotyczących readmisji uproszczonej, strona ukraińska odmówiła ich przyjęcia.

 

Migranci trafią do ośrodka dla cudzoziemców

 

Zatrzymanym obywatelom Syrii przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, zagrożony karą do 3 lat więzienia. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostaną umieszczeni w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców.

 

ZOBACZ: Z walizką i pudlem. Migranci przypłynęli przebrani za turystów

 

W związku z tą sprawą został zatrzymany również 52-letni obywatel Turcji, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Jemu także grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Po zakończeniu czynności procesowych kierowcę ciężarówki zwolniono. Tirowiec dostał zgodę na dalszą podróż.

 

Nadbużański Odział Straży Granicznej

 

Nadbużański Odział Straży Granicznej

 

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie