Żołnierz kradł samochody w Niemczech i sprzedawał je w Polsce

Polska
Żołnierz kradł samochody w Niemczech i sprzedawał je w Polsce
KSP
Żołnierz Wojska Polskiego zatrzymany w kradzionym samochodzie

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu z Niemiec - poinformował komisarz Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Według nieoficjalnych informacji, 30-latek jest czynnym żołnierzem Wojska Polskiego.

Komisarz Piotr Świstak podkreślił, że funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji od pewnego czasu prowadzili czynności operacyjne w stosunku do mężczyzny, który trudnił się kradzieżami samochodów na terytorium Niemiec.

 

- Mężczyzna po dokonaniu kradzieży sprowadzał auta do Polski, gdzie były one sprzedawane - tłumaczył policjant.

 

- W wyniku działań udało się ustalić, że w nocy z dnia 25 na 26 października mężczyzna dokonał kradzieży mazdy CX3, a następnie samochodem udał się do Polski - powiedział.

 

Próbował uciekać

 

Wskazał, że policjanci z warszawskiej "samochodówki" ustalili trasę przejazdu mężczyzny skradzionym autem. - W rejonie węzła Wiskitki 30-letni mężczyzna widząc patrol policji podjął próbę ucieczki. Okazała się ona bezskuteczna - poinformował komisarz.

 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Według nieoficjalnych informacji, 30-latek jest czynnym żołnierzem Wojska Polskiego.

 

 

- Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć skradzioną mazdę o wartości ok. 60 tys. złotych oraz drugi pojazd, za którego pomocą dokonywano kradzieży samochodów. W środku znajdował się sprzęt mogący służyć do kradzieży pojazdów - podał.

 

Podejrzany usłyszał zarzutu kradzieży z włamaniem. Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie