Czteroletnia dziewczynka uratowana spod gruzów cztery dni po trzęsieniu ziemi w Turcji

Świat
Czteroletnia dziewczynka uratowana spod gruzów cztery dni po trzęsieniu ziemi w Turcji
PAP/EPA/AFAD / HANDOUT
Dziewczynka została uratowana spod gruzów po 91 godzinach

Czteroletnią dziewczynkę wyciągnęli ratownicy we wtorek, ponad 90 godzin po trzęsieniu ziemi, spod gruzów budynku w Izmirze na zachodzie Turcji. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala.

Jak pokazały tureckie telewizje, czterolatka o imieniu Ayda była przytomna. Jej wyciągnięciu spod gruzów towarzyszyły wiwaty ratowników. Ayda oraz jej matka Fidan były poszukiwane pod gruzami budynku od czterech dni. Los matki nie jest znany.

 

 

"Nasza córka Ayda została uratowana spod gruzów po 91 godzinach" - oznajmiła na Twitterze turecka agencja zarządzania kryzysowego AFAD.

 

 

Dzień wcześniej spod pozostałości zawalonego budynku w Izmirze ratownicy zdołali wyciągnąć trzyletnią dziewczynkę o imieniu Elif. Spędziła ona pod gruzami 65 godzin. Po uwolnieniu została natychmiast przewieziona do szpitala, gdzie jeszcze w sobotę trafiły jej dwie siostry, brat i matka. Jedno z dzieci zmarło na skutek odniesionych obrażeń.

 

 

We wtorek liczba ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi w Turcji nieopodal Izmiru wzrosła do 102. Ratownicy nadal przeszukują zawalone budynki.

 

Piątkowe trzęsienie ziemi o magnitudzie sięgającej 7 było najtragiczniejszym w Turcji od 2011 roku, kiedy w mieście Wan na wschodzie kraju zginęło ponad 600 osób.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie