Zasnął za kierownicą. Wjechał autem do kuchni

Polska
Zasnął za kierownicą. Wjechał autem do kuchni
Policja lubelska
30-letni kierowca auta był trzeźwy, opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym kierowca auta wjechał w dom mieszkalny i przebił się przez jego ścianę w Świeciechowie Dużym (Lubelskie). Nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą – poinformowała w poniedziałek policja.

Informację o wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Świeciechów Duży, w gminie Annopol, policjanci otrzymali z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

 

Jak się okazało, samochód osobowy marki Volvo uderzył przodem w dom, przebił się przez ścianę i zawisł w pomieszczeniu kuchennym. W budynku przebywał wtedy dziadek z dwojgiem wnucząt. - Domownicy na szczęście byli w drugim pomieszczeniu – poinformował w komunikacie oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Kraśniku mł. asp. Paweł Cieliczko.

 

Policja lubelska 

 

ZOBACZ: Konstantynów Łódzki. Wpadła autem do domu, była pod wpływem środków odurzających

 

30-letni kierowca auta był trzeźwy, opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń. - Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną tego zdarzenia mogło być zaśnięcie kierującego – dodał Cieliczko.

 

Wezwany na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał mieszkańcom opuszczenie budynku, gdyż uszkodzona została instalacja elektryczna i wodociągowa; do czasu naprawy instalacji będą oni mieszkać u krewnych.

 

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego wypadku. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie