Piątek pod znakiem deszczu i wiatru. Jaki będzie weekend? Prognoza pogody - 30 października

Polska
Piątek pod znakiem deszczu i wiatru. Jaki będzie weekend? Prognoza pogody - 30 października
Pixabay/ Pexels
Większość Polski w piątek będzie przykryta chmurami, ale gdzieniegdzie pojawią się przejaśnienia

Przed nami typowo jesienny piątek: w większości kraju będzie się chmurzyć i padać, miejscami nawet intensywnie. W dodatku trzeba szykować się na silne podmuchy wiatru, a temperatura nie będzie wyższa niż 13 stopni. Wiadomo jednak, że warunki pogodowe na Wszystkich Świętych nie będą aż tak niekorzystne.

Najmniej przyjemnie piątek zapowiada się na zachodzie kraju, gdzie przez cały dzień będzie pochmurnie i deszczowo. Nie ma najmniejszych szans na przejaśnienia, a opady będą miały charakter ciągły. Spadnie nawet do 10-15 litrów wody na metr kwadratowy.
 
 
W pozostałych regionach padać będzie słabiej, a w przerwie między kolejnymi falami deszczu, niebo powinno się przynajmniej na chwilę przejaśniać. Zupełnie bez opadów będzie miejscami na wschodzie i północy.
 
Termometr pokaże najwyżej 13 stopni
 
Z powodu pochmurnego nieba, deszczu i silnego wiatru będzie przeszywająco chłodno. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 8 stopni na północnym wschodzie do 13 stopni na zachodzie.
 
Mapa pogodowa na piątek, 30 październikatwojapogoda.pl
Mapa pogodowa na piątek, 30 października
 
Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie umiarkowany i silny, chwilami w porywach do 40-50 km/h.
 
To nie będzie dzień dla meteopatów
 
Ciśnienie jest stabilne, pod wieczór zacznie powoli się obniżać. W samo południe wyniesie od 1013 hPa na północnym zachodzie do 1020 hPa na południowym wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne jedynie na wschodzie będą obojętne. Na pozostałym obszarze niekorzystnie będą wpływać na nasze samopoczucie, objawiając się bólem głowy i sennością.
 
Wszystkich Świętych przywita nas mgłą
 
W sobotę popada na zachodzie i południu. Na pozostałym obszarze będzie się przejaśniać i rozpogadzać. Rano możliwe gęste mgły. Temperatura wyniesie maksymalnie od 9 do 15 stopni.
 
W niedzielę (Wszystkich Świętych) będzie początkowo bardzo mglisto, ale po ustąpieniu białej zasłony pogoda zdecydowanie się poprawi. Będzie słonecznie i bez opadów. Temperatura nie ulegnie zmianie, sięgnie od 10 do 15 stopni.
 
Zobacz prognozę pogody Polsat News
  
Łukasz Mielczarek/wka/ Twoja Pogoda, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie