KO zakłada Sieć Obrony Protestujących. "Żaden nie zostanie bez pomocy"

Polska
KO zakłada Sieć Obrony Protestujących. "Żaden nie zostanie bez pomocy"
Polsat News
- Miejscem każdego odpowiedzialnego polityka powinien być protest osób walczących o swoje prawa - uznał Borys Budka

Koalicja Obywatelska tworzy Sieć Obrony Protestujących dla uczestników protestów w całym kraju - poinformowali w piątek posłowie Koalicji Obywatelskiej. Zapowiedzieli, że protestujący będą mogli uzyskać pomoc prawną w biurach parlamentarzystów KO w swoim okręgu.

Przewodniczący PO Borys Budka powiedział na konferencji prasowej, że "cały aparat państwowy jest skoncentrowany na walce z protestującymi, a nie na walkę z pandemią".

 

ZOBACZ: Rzepliński o protestach kobiet: nasuwa się pytanie, kto za nimi stoi, kto ich nakręca i promuje

 

- Miejscem każdego odpowiedzialnego polityka powinien być protest i wspieranie osób, które walczą o swoje słuszne prawo. Dlatego tworzymy Sieć Obrony Protestujących - poinformował Budka.

 

Budka: politycy KO będą stać po stronie walczących o swoje prawa

 

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz przekazała, że "każdy z protestujących, który będzie potrzebował pomocy prawnej, będzie ją mógł znaleźć w biurach parlamentarzystów KO w swoim okręgu".

 

WIDEO: konferencja Koalicji Obywatelskiej 

  

 

Budka zapewnił, że politycy jego klubu będą "używać swoich immunitetów, parlamentarnych praw, by stać po stronie osób, które walczą o swoje prawa".

 

ZOBACZ: W piątek protest kobiet w Warszawie. "Największy ze wszystkich"

 

Natomiast mec. Jacek Trela i mec. Jacek Dubois przypomnieli, że każdy zatrzymany przez policję ma prawo do profesjonalnego pełnomocnika. Zapewnili, że "żaden z protestujących nie zostanie bez pomocy".

 

Protesty wybuchły po orzeczeniu TK

 

Wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku.

 

To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie