Wcześniaki z oddziału intensywnej terapii przebrane na konkurs Halloween [WIDEO]

Świat
Wcześniaki z oddziału intensywnej terapii przebrane na konkurs Halloween [WIDEO]
Pixabay/ZahidJavali oraz Twitter/WSVN 7 News
Robimy to każdego roku, daje to poczucie normalności rodzicom i ich dzieciom - tłumaczyła pielęgniarka

Na oddziale intensywnej terapii noworodków w szpitalu South Miami Hospital na Florydzie urządzono konkurs z okazji Halloween. Wcześniaki przebrano w różne stroje m.in. w kostiumy komiksowych bohaterów, w tym oczywiście Supermana. Niektóre z ubranek zdjęto z pluszowych misiów.

Konkurs z okazji Halloween jest w szpitalu South Miami Hospital organizowany corocznie. Przebrania dla wcześniaków leżących na oddziale intensywnej terapii wybierali sami rodzice. Kostiumy dzieci, jak podają organizatorzy, są "dopasowane do ich osobowości". 

 

Kostiumy zdjęte z pluszowych misiów

 

"Wydarzenie to daje nowym mamom możliwość przeżycia czegoś radosnego, podczas długich dni i nocy, które spędzają podczas pobytu noworodków na OIOM-ie" - wyjaśniają sami organizatorzy konkursu z South Miami Hospital. Podkreślają, że przyjęcie wcześniaków na oddział intensywnej terapii może oznaczać tygodnie, a nawet miesiące hospitalizacji.

 

ZOBACZ: Polskie sześcioraczki na szczepieniu. "Jesteśmy dumni z ich stanu zdrowia"

 

Desiree Hrachian, matka bliźniaczek Amelii i Emmy, które urodziły się przed blisko trzema miesiącami, wybrała z mężem dla dziewczynek kostiumy superbohaterów, zdjęła je z pluszowych misiów. Każda z dziewczynek przyszła na świat ważąc poniżej o dwóch kilogramów. 

 

 

- Zdecydowaliśmy się na kostiumy superbohaterów, ponieważ dziewczynki walczą od pierwszego dnia narodzin - powiedziała matka bliźniaczek pani Hrachian. - Myślę, że to wspaniała rzecz dla rodziców i dzieci - mówiła o konkursie.

 

"Daje to poczucie normalności rodzicom"

 

Wiele kostiumów wywoływało rozbawienie rodziców i personelu szpitala, niektóre wcześniaki przebrano np. za syrenę i pirata. Pamely i Joaquin Urena Guzmanowie, rodzice bliźniaków Matthew i Ethama, przebrali swoich synów za żeglarzy, ozdobili też ich łóżeczko, by wyglądało jak statek.

 

- Robimy to każdego roku, daje to poczucie normalności rodzicom i ich dzieciom - tłumaczyła Alyssa Benjamin, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii w South Miami Hospital.

 

ZOBACZ: Chłopczyk urodził się mniejszy od dłoni. Ale walczy jak Superman

 

Na poniższym wideo można zobaczyć, jak wyglądał konkurs, który zorganizowano w 2019 r.  

 

 

 

Podobne konkursy odbywają się również w wielu innych szpitalach w USA. Poniżej nagrania z tegorocznych konkursów w szpitalach Parkland Hospital Neonatal oraz z Tallahassee Memorial HealthCare.

 

 

 

 

 

grz/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie