Spory kontrast w pogodzie utrzyma się. Prognoza na środę, 28 października

Polska
Spory kontrast w pogodzie utrzyma się. Prognoza na środę, 28 października
PAP/Darek Delmanowicz
Na południu, wschodzie i w centrum spodziewamy się sprzyjających warunków atmosferycznych. Nie będzie padać, a niebo przejaśni się i rozpogodzi

Kolejny dzień utrzyma się podział na słoneczną i ciepłą oraz pochmurną, mokrą i chłodną część kraju. Warto więc zapoznać się z prognozą, ponieważ aura może nas zaskoczyć.

W środę na zachodzie i północy będzie się chmurzyć, a miejscami także słabo padać. Deszcze będą miały charakter zarówno ciągły, jak i przelotny.
 
Na południu, wschodzie i w centrum spodziewamy się sprzyjających warunków atmosferycznych. Nie będzie padać, a niebo przejaśni się i rozpogodzi.
 
Najcieplej na południu
 
Temperatura pozostanie zróżnicowana. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 11 stopni na Pomorzu do 18 stopni na Podkarpaciu.
 
Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie słaby i umiarkowany, jedynie chwilami porywisty.
 
WIDEO: Zobacz prognozę pogody na środę
  
Ciśnienie bez zmian
 
Ciśnienie będzie lekko podwyższone i stabilne. W samo południe wyniesie od 1010 hPa na północnym zachodzie do 1017 hPa na południowym wschodzie.
 
Warunki biometeorologiczne nadal będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie, jedynie w strefie opadów mogą się przejściowo pogarszać.
 
twojapogoda.pl
 
 
Czwartek z deszczem i wiatrem
 
Tylko na wschodzie kraju nie musimy się obawiać opadów. Na pozostałym obszarze przydadzą się parasole, ponieważ w każdej chwili może popadać, najmocniej w województwach zachodnich.
 
Temperatura spadnie przeważnie do 11-12 stopni, jedynie na wschodzie będzie jeszcze dość ciepło, nawet około 15 stopni. Porywisty wiatr będzie wzmagać uczucie chłodu.
Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie