Plakaty z symbolem protestów w przedszkolu. Interweniował kurator oświaty

Polska
Plakaty z symbolem protestów w przedszkolu. Interweniował kurator oświaty
Zdjęcie poglądowe/pixabay
W środę media opisały, że personel Zespołu Niepublicznych Żłobków i Przedszkoli Integracyjnych "Małe Misie" w Warszawie, solidaryzując się z protestami przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji, był ubrany na czarno.

Na prośbę ministra edukacji i nauki mazowiecki kurator oświaty podjął natychmiastową interwencję w sprawie przedszkola integracyjnego w Warszawie - poinformował w środę resort edukacji na Twitterze. Chodzi o zawieszone w placówce plakaty z symbolem protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

O sprawie poinformowało na Twitterze także Mazowieckie Kuratorium Oświaty: "Podjęliśmy natychmiastową interwencję w przedszkolu. Organ prowadzący placówkę poinformował o zdjęciu plakatów z symbolami protestów. Sprawdzamy kwestię nadzoru dyrektora nad nauczycielami i zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom" - napisano.

 

 

W środę media opisały, że personel Zespołu Niepublicznych Żłobków i Przedszkoli Integracyjnych "Małe Misie" w Warszawie, solidaryzując się z protestami przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji, był ubrany na czarno. W placówce zawieszono też plakaty z czerwoną błyskawicą - symbolem protestów. Do przedszkola chodzą dzieci niepełnosprawne.

 

- Do przedszkola "Małe Misie" chodzą moje dzieci i nie znam bezpieczniejszego i bardziej profesjonalnego miejsca, zwłaszcza dla dzieci z problemami. Wiedza i zaangażowanie pracujących tam osób przewyższa standardową opiekę - powiedziała polsatnews.pl nam jedna z matek.

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz: na trwałe wpiszmy do konstytucji kompromis aborcyjny z 1993r.

 

W środę odbywa się ogólnopolski strajk kobiet w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji. Trybunał Konstytucyjny orzekł w ubiegłym tygodniu, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie