Zacznie się chmurzyć, wrócą deszcze. Pogoda na piątek, 23 października

Polska
Zacznie się chmurzyć, wrócą deszcze. Pogoda na piątek, 23 października
Pixabay
W piątek na zachodzie, północy i północnym wschodzie niebo zacznie się chmurzyć, pojawią się też przelotne opady deszczu.

Po słonecznym i bardzo ciepłym czwartku, piątek przyniesie nam zmiany, które nie przypadną nam do gustu, ponieważ zachmurzy się, zacznie padać. Na szczęście temperatura pozostanie wysoka.

W piątek na zachodzie, północy i północnym wschodzie niebo zacznie się chmurzyć, pojawią się też przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze padać nie powinno, ale już tak pogodnie nie będzie. Najwięcej słońca spodziewamy się na południu.
 
Niewielkie ochłodzenie
 
Ochłodzi się, ale tylko nieznacznie. Po południu termometry wskażą maksymalnie od 13 stopni na Pomorzu do 19 stopni na Dolnym Śląsku.
 
Wiatr z kierunku południowo-zachodniego i zachodnie w dalszym ciągu będzie chwilami umiarkowany i silny, w porywach do 30-40 km/h, tylko na Pomorzu i wybrzeżu do 50-60 km/h.
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek
Ciśnienie obniży się
 
Ciśnienie jest podwyższone i przez cały dzień powoli spadać. W samo południe wyniesie od 1010 hPa na północy do 1016 hPa na południowym wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne, które dotychczas były korzystne dla naszego samopoczucia, na zachodzie i północy kraju zaczną się pogarszać.
 
Weekend zmienny
 
W sobotę nadal będzie się chmurzyć i przelotnie padać, niemal w całym kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 do 17 stopni.
 
 
W niedzielę zdecydowana poprawa pogody. Będzie słonecznie, a do tego przyjemne ciepło. Po południu termometry wskażą od 13 do 17 stopni.
pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie