Słonecznie i bardzo ciepło, nawet 20 stopni. Pogoda na czwartek, 22 października

Polska
Słonecznie i bardzo ciepło, nawet 20 stopni. Pogoda na czwartek, 22 października
PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE
W całym kraju od świtu do zmierzchu spodziewamy się wyłącznie słońca na niebie

Doczekaliśmy się słonecznej i bardzo ciepłej pogody. Po wielu ponurych, deszczowych i zimnych dniach będzie niczym miód na nasze serce. Jednak tradycyjnie będzie jedno "ale". To porywisty wiatr z południa, który może nam potargać fryzurę.

W całym kraju od świtu do zmierzchu spodziewamy się wyłącznie słońca na niebie. W wielu miejscach nie uświadczymy ani jednej chmurki. O deszczu możemy zapomnieć.
 
Wyjątkowo ciepło
 
Na tak przyjemną temperaturę długo nam przyszło czekać. Po południu termometry wskażą maksymalnie od 15 stopni na Podkarpaciu do 20 stopni na Dolnym Śląsku.
 
 
Wiatr z kierunku południowego w dalszym ciągu będzie chwilami silny, w porywach do 50 km/h. Temperatura odczuwalna z tego powodu będzie nawet o kilka stopni niższa od wskazań termometrów.
 
Ciśnienie stabilne
 
Ciśnienie jest podwyższone, obecnie jeszcze rośnie, ale niebawem się ustabilizuje na resztę dnia. W samo południe wyniesie od 1010 hPa na północy do 1019 hPa na południu.
 
Mimo, że będzie słonecznie i ciepło, to jednak dolegliwości u meteopatów może wywoływać ciepły i suchy wiatr wiejący porywiście z południa, szczególnie na terenach południowej i centralnej Polski.
 
twojapogoda.pl
 
Piątek z deszczem
 
Słoneczna i sucha aura długo się nie utrzyma. W piątek tylko na południu będzie jeszcze pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzy się i zacznie przelotnie padać.
 
Na szczęście nadal będzie ciepło, od 14 stopni na wschodzie przez 15-17 stopni na przeważającym obszarze do 19 stopni na Śląsku. Silny wiatr z południa nadal będzie zrywać liście z drzew.
Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie