Sośnierz: gratuluję ministrowi zdrowia dobrego samopoczucia

Polska
Sośnierz: gratuluję ministrowi zdrowia dobrego samopoczucia
Polsat News
Andrzej Sośnierz (Porozumienie) w programie "Debata Dnia"

- Gratuluję dobrego samopoczucia ministrowi zdrowia, który mówi, że wszystko jest pod kontrolą. To nie jest prawda - powiedział w "Debacie Dnia" poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz. Europoseł KO Bartosz Arłukowicz ocenił z kolei, że decyzja o budowaniu szpitali polowych "powinna zostać podjęta już dawno temu".

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył w poniedziałek w "Gościu Wydarzeń", że, że "bardzo dużo zależy od nas samych, od tego jak będziemy się zachowywali, czy będziemy utrzymywali reżim noszenia maseczki i przestrzegali obostrzeń" - Obostrzenia nie są wprowadzane, żeby ograniczać naszą wolność, ale rozprzestrzenianie się koronawirusa - mówił. w

 

ZOBACZ: "Musimy myśleć o czarnych scenariuszach". Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

 

Niedzielski zapewnił, że obostrzenia wprowadzone w sobotę "zaczną działać między 10 a 14 dniami od ich wdrożenia". Dodał, że wypłaszczenia zachorowań należy spodziewać się najwcześniej za dwa tygodnie.

"Potrzebny chiński lockdown"

Andrzej Sośnierz, były szef NFZ, a dziś poseł koalicyjnego Porozumienia stwierdził w "Debacie Dnia", że rządzący stracili kontrolę nad pandemią. - Gratuluję dobrego samopoczucia ministrowi zdrowia, który mówi, że wszystko jest pod kontrolą. To nie jest prawda - ocenił.

 

- Na tę pandemię już nie ma sposobu poza restrykcyjnym chińskim lockdownem, którego też nie da się wprowadzić i nie życzę tego Polsce - dodał.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia w Polsat News: w tym tygodniu nie należy spodziewać się wypłaszczenia

 

Jak ocenił, sytuacja wymknęła się spod kontroli. - Dobrze jest przygotować bazę szpitalną tak, jak jest ona przygotowywana, chociaż mam wątpliwości, czy robić to na stadionach czy nie lepiej byłoby w pobliżu wolnych terenów przy szpitalu - powiedział.

 

WIDEO: fragment "Debaty Dnia"

  

"Zajmijmy się koronawirusem"

 

- Nie chodźmy po koronie Stadionu Narodowego, tylko zajmijmy się koronawirusem - mówił z kolei Bartosz Arłukowicz (KO), były minister zdrowia.

 

Jak ocenił, być może tam sam minister zdrowia podjął decyzję o szpitalu polowym na PGE Narodowym po tym, gdy zobaczył raport dot. wzrostu liczby zakażeń. 

 

- To w sumie bez znaczenia, bo ta decyzja powinna być podjęta dawno temu - podkreślił. 

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

zdr/bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie