Prezydent Niemiec na kwarantannie

Świat
Prezydent Niemiec na kwarantannie
PAP/EPA/HAYOUNG JEON
Steinmeier został poddany testowi na obecność koronawirusa, jego wynik jest dotąd nieznany

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier udał się w sobotę na kwarantannę w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z oficerów jego ochrony - podała kancelaria szefa państwa. Test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny - poinformowała w sobotę wieczorem rzeczniczka głowy państwa.

Jak poinformowała, Steinmeier został poddany testowi na obecność koronawirusa, jego wynik jest negatywny. - Test na obecność koronawirusa u prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera dał wynik negatywny - poinformowała w sobotę prezydencka rzecznik.

 

W związku z kwarantanną Steinmeier musiał odwołać swój we frankfurckich targach książki w niedzielę. Mimo negatywnego wyniku testu, Steinmeier pozostanie na kwarantannie w swojej rezydencji w berlińskiej dzielnicy Dahlem. Zostanie poddany dodatkowym testom. 

 

ZOBACZ: Koronawirus w domu, w którym mieszka papież. Dom św. Marty pod specjalnym nadzorem

 

Jak przypomina agencja dpa, w marcu dwutygodniowej kwarantannie musiała poddać się kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała kontakt z zakażonym koronawirusem lekarzem. Sama kanclerz nie została jednak zainfekowana.

 

Koronawirus w Niemczech 

 

W Niemczech zarejestrowano w sobotę 7830 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Drugi dzień z rzędu zanotowany został największy dobowy przyrost nowych infekcji. Dzień wcześniej RKI informował o 7334 nowych zakażeniach i 24 zgonach.

 

Władze federalne zdecydowały się wprowadzić nowe restrykcje, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obostrzenia dotyczą miast i regionów, gdzie nowych infekcji jest najwięcej.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie