Sasin odpowiada Owsiakowi: doceniam ogromne wysiłki lekarzy

Polska
Sasin odpowiada Owsiakowi: doceniam ogromne wysiłki lekarzy
PAP/Darek Delmanowicz
Było to odpowiedzią na zarzut sformułowany przez Jerzego Owsiaka

"Moim obowiązkiem jest wskazywanie na sytuacje negatywne, które jako wicepremier dostrzegam" - napisał na Facebooku Jacek Sasin odpowiadając na wpis Jerzego Owsiaka, w którym lider WOŚP zarzuca wicepremierowi, że "nie znalazł dobrych słów dla lekarzy". Owsiak poinformował wówczas, że fundacja zakupiła specjalistyczny sprzęt dla szpitali.

"Powtarzam, że mam ogromny szacunek do lekarzy będących na froncie walki z COVID-19. Doceniam ich ogromne wysiłki. Lekarzy, pielęgniarzy, sanitariuszy, ratowników medycznych, całej kadry medycznej. (...) Niemniej, moim obowiązkiem jest równoczesne wskazywanie na sytuacje negatywne, które jako wicepremier, dostrzegam" - poinformował we wpisie na Facebooku Jacek Sasin.
 
Było to odpowiedzią na zarzut sformułowany przez Jerzego Owsiaka. "Nie znalazł Pan dobrych słów dla lekarzy, którzy pracują w systemie, który od marca nie może się skutecznie przygotować do walki z pandemią i stąd niektóre szpitale są przeciążone, a w niektórych nie ma tego problemu. I za to chce Pan winić personel i lekarzy?" - pytał wicepremiera Sasina w poście na Facebooku Owsiak. 
 
Sprzęt dla szpitali
 
Owsiak informował, że "kupiliśmy 49 urządzeń za 27 mln PLN. Mega sprzęt na oddziały neurochirurgii dziecięcej w całej Polsce. W tym dwa zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia neurochirurgicznego padaczki u dzieci. Takich urządzeń do tej pory w Polsce jeszcze nie było (...).
 
 
Tego zakupu w odpowiedzi pogratulował Sasin, pisząc: "gratuluję kolejnej zbiórki publicznej i zakupu urządzeń ratujących życie. Z perspektywy organizacji pożytku publicznego jest to sukces, który przekłada się na sytuację pacjentów". 
 
Wicepremier zwrócił uwagę liderowi WOŚPu, że "państwo Polskie, dzięki rządom PiS, w 2020 r. przeznacza na system ochrony zdrowia 109 miliardów złotych (dla przypomnienia w 2015 r. w czasie istnienia kolacji PO-PSL było to 79.8 mld). Warto, żeby Pan, jako osoba, która dba o kwestie zdrowotne, też to dostrzegał i w ramach uczciwości uwzględniał w swoim przekazie". 
laf/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie