Chciał przepłynąć Bug, o mało nie utonął. Uratowali go strażnicy graniczni

Polska
Chciał przepłynąć Bug, o mało nie utonął. Uratowali go strażnicy graniczni
fot. nadbuzanski.strazgraniczna.pl
Mężczyzna był wyczerpany przeprawą

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli i uratowali nielegalnego migranta, który przekroczył granicę państwową Ukrainą wpław przez rzekę Bug. Mężczyzna był tak wyczerpany przeprawą, że nie kontynuował już dalej swej wędrówki, tylko wdrapał się na konar drzewa wystający z rzeki i tam pozostał.

W nocy z 13 na 14 października funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Horodle odnaleźli 27-letniego obywatela Syrii, który przekroczył ukraińsko-polską granicę państwową, przepływając Bug.

 

Pomogli strażnicy

 

Jak opisują strażnicy, mężczyzna był tak wyczerpany przeprawą, że nie kontynuował już dalej swej wędrówki, tylko wdrapał się na konar drzewa wystający z rzeki i tam pozostał.

 

ZOBACZ: Kradli pietruszkę. Zięć stał na czatach, a teściowa schowała się w... budzie dla psa

 

Z pomocą łodzi patrolowej, funkcjonariusze przetransportowali nielegalnego migranta na suchy ląd. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, został on poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2 i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG. W czwartek na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, mężczyznę przekazano służbom granicznym Ukrainy.

emi/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie