Cristiano Ronaldo zakażony koronawirusem

Świat
Cristiano Ronaldo zakażony koronawirusem
PAP/EPA/MARIO CRUZ
Ronaldo nie zagra w zaplanowanym na środę meczu Ligii Narodów, w którym Portugalia zmierzy się ze Szwecją 

Informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Cristiano Ronaldo podała Portugalska Federacja Piłkarska. Reprezentant Portugalii i napastnik Juventusu Turyn przechodzi zakażenie bezobjawowo. Jeszcze wczoraj piłkarz był na zgrupowaniu kadry narodowej przed meczem ze Szwecją, spotykał się z kolegami z drużyny.

W Portugalii, podobnie jak w innych krajach Europy, epidemia koronawirusa zaatakowała ponownie. Największą dobową liczbę zakażonych od początku wybuchu epidemii odnotowano w ostatnią sobotę - 1646 przypadków. Od tego dnia dzienna liczba zakażeń nie spada poniżej tysiąca. We wtorek było ich 1208, a ofiar śmiertelnych 16. 

 

Od początku epidemii liczba zakażonych w Portugali wzrosła do 89 121, a ofiar śmiertelnych do 2100.  

 

"Razem na boisku i poza nim!"

 

Jeszcze we wtorek Ronaldo zamieścił na Twitterze zdjęcie z reprezentantami Portugalii, z którymi był na zgrupowaniu.

"Razem na boisku i poza nim!" - napisał CR7 na Twitterze

W środę, po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu, popularny CR7 opuścił obóz i udał się na kwarantannę. Jest już pewne, że nie zagra w zaplanowanym na środę meczu Ligii Narodów Portugalia-Szwecja. 

 

Zakażony tylko Ronaldo

 

Jak informuje dziennik "Marca" testy przeprowadzone u reszta zawodników portugalskiej drużyny wypadły negatywnie. Najprawdopodobniej mecz ze Szwedami dojdzie do skutku.

 

Należy przypuszczać, że Ronaldo oprócz meczu reprezentacji narodowej, nie wystąpi również w kolejnych występach Juventusu Turyn, wśród których będzie debiut w Lidze Mistrzów.

grz/ Reuters, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie