"Nie możemy zmarnować dotychczasowych sukcesów". Premier o walce z epidemią

Polska
"Nie możemy zmarnować dotychczasowych sukcesów". Premier o walce z epidemią
PAP/Rafał Guz
Premier Mateusz Morawiecki

Nie możemy zmarnować dotychczasowych sukcesów w walce z epidemią koronawirusa przez nieodpowiedzialne zachowania; chcemy zastosować najnowocześniejsze procedury i wcześniejsze doświadczenia, aby wypłaszczyć krzywą zakażeń - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

"Nie możemy zmarnować dotychczasowych sukcesów w walce z epidemią przez nieodpowiedzialne zachowania" - napisał premier w poniedziałek na Facebooku.

 

Do wpisu dołączył swoją fotografię z napisem: "Nie możemy zmarnować dorobku ostatnich miesięcy poprzez zbyt łagodne podejście. Chcemy zastosować najnowocześniejsze procedury i wcześniejsze doświadczenia, aby wypłaszczyć krzywą zakażeń".

 

 

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że mamy 4394 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 35 osób. Łącznie to już 125 816 zakażeń, przekroczyliśmy też 3 tys. zgonów.

 

Od soboty cała Polska znalazła się w strefie żółtej, co oznacza obowiązek o zakrywanie nosa i ust także na ulicach.

 

Z kolei od czwartku zostaną wprowadzone w sklepach tzw. godziny dla seniorów - między 10 do 12. Szef MZ Adam Niedzielski zapewnił, że w szpitalach zwiększy się liczba łóżek i respiratorów dla chorych na COVID-19. Rząd przekazał ponadto 38 mln zł dla DPS-ów.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie