Michał Woś odebrał powołanie na wiceministra sprawiedliwości

Polska
Michał Woś odebrał powołanie na wiceministra sprawiedliwości
Polsat News
Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś

Odebrałem dzisiaj od ministra Zbigniewa Ziobry powołanie na wiceministra sprawiedliwości - poinformował w poniedziałek na Twitterze Michał Woś, do niedawna szef resortu środowiska. Woś już raz był wiceministrem sprawiedliwości - w latach 2017-2018.

Jednocześnie Woś zamieścił zdjęcie dokumentu podpisanego przez premiera Mateusza Morawieckiego, na mocy którego z dniem 7 października został powołany na stanowisko sekretarza stanu w resorcie sprawiedliwości.

 

 

W końcu września br. - w ramach rekonstrukcji rządu - m.in. ministerstwo środowiska (kierowane przez Michała Wosia) i ministerstwo klimatu (kierowane przez Michała Kurtykę) zostały połączone w ministerstwo klimatu i środowiska, którym pokieruje Kurtyka.

 

ZOBACZ: Dziś spotkanie na Nowogrodzkiej. Wśród tematów rekonstrukcja

 

Rzecznik prasowy Solidarnej Polski Jan Kanthak informował na początku października, że zarząd tego ugrupowania zatwierdził kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów. Jednomyślne rekomendacje otrzymali wtedy: Michał Wójcik na urząd ministra członka Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; Edward Siarka na stanowisko pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, wiceministra w resorcie zajmującym się tym zakresem; Michał Woś na stanowisko wiceministra sprawiedliwości.

 

Od 2015 r. pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości

 

Woś urodził się 8 lutego 1991 r. w Raciborzu. Ukończył tamtejsze liceum, był laureatem i finalistą olimpiad przedmiotowych m.in. praw człowieka oraz Unii Europejskiej. Jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył także studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Pierwsze kroki w polityce stawiał w rodzinnym Raciborzu, gdzie w 2014 r. został wybrany na radnego miasta. Funkcję miejskiego radnego sprawował w latach 2014-2017.

 

Od 2015 r. pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości - najpierw jako doradca ministra, później szef jego gabinetu politycznego. Był też członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

 

W latach 2017-2018 był już wiceministrem sprawiedliwości odpowiedzialnym m.in. za informatyzację wymiaru sprawiedliwości - zajmował się m.in. przygotowaniem rejestru pedofilów, nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadzającą w pełni zinformatyzowane postępowanie rejestrowe, a także wdrożeniem systemu losowego przydziału spraw sędziom.

 

Później m.in. od czerwca 2019 r. do marca 2020 r. był ministrem odpowiedzialnym za pomoc humanitarną, zaś następnie od marca do października 2020 r. był ministrem środowiska.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie