"Śniadanie w Polsat News". "Premier tchórzy przed opinią publiczną"

Polska
"Śniadanie w Polsat News". "Premier tchórzy przed opinią publiczną"
Polsat News
"Śniadanie w Polsat News" od 10:00

Premier nie miał odwagi przyjść do Sejmu, tchórzy przed opinią publiczną - powiedziała Barbara Nowacka z KO, komentując działania rządu ws. epidemii. - Służba zdrowia jest zorganizowana tak by łóżek i sprzętu nie zabrakło - zaznaczał Artur Soboń z PiS.

- My zapraszaliśmy premiera na rozmowy już wcześniej, tak gdzie powinniśmy rozmawiać, czyli w parlamencie - zaznaczyła Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej. Stwierdziła, że rząd nie jest przygotowany na drugą falę epidemii. 

 

Zapytana jak KO odpowie na zaproszenie, stwierdziła, że "jak będzie zaproszenie, będziemy się zastanawiać", dodała, że "jak jest potrzeba merytorycznie rozmawiać jesteśmy gotowi".

 

- Ja uważam, że trzeba chodzić na takie spotkania, gdyż arogancja premiera i rządu jest w tym przypadku oczywista, ale zdrowie ludzi jest ważniejsze niż arogancja - powiedział Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. Zdradził, że klub Lewicy nie podjął jeszcze decyzji co do udziału w spotkaniu, ale "będę do niego namawiał". 

 

ZOBACZ: Spotkanie premiera z opozycją ws. koronawirusa. Są odpowiedzi partii

 

Zaznaczył, że ważne jest to, by dowiedzieć się jakie plany rząd ma w przypadku gwałtownych wzrostów zakażeń. Uznał, że takie spotkania są "okazją, by dowiedzieć się co rząd planuje i powiedzieć to Polakom". Zdaniem Czarzastego rząd marnował czas na przygotowanie się do drugiej fali "walcząc o stołki" podczas rekonstrukcji rządu.  

 

Spotkanie premiera z opozycją 

 

- My nigdy nie odmawialiśmy spotkań, jak rząd sobie nie radzi i chce pomocy opozycji, to trzeba pomóc - powiedział Marek Sawicki z PSL.

 

Pytany o udział w spotkaniu zaproponowanym przez premiera posłów Konfederacji, Krzysztof Bosak odparł, że rząd bardzo rzadko konsultuje swoje posunięcia z opozycją. - Istotniejsze dla Polaków jest to co Sejm uchwali, a nie to kto do kogo przyjdzie na spotkanie - stwierdził Bosak, zaznaczając, że w ostatnim czasie Sejm uchwalał, jego zdaniem, niekorzystanie dla Polaków ustawy. 

 

- Przypomnę, że w październiku wraz z większa częścią opozycji podpisaliśmy "pakt dla zdrowia" i staramy się go realizować - powiedział Artur Soboń z Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że pierwszą falę zakażeń Polsce udało się przejść dobrze. Soboń zaznaczał, że tego jak rozwinie się epidemia nie można było przewidzieć ani wiosną, ani teraz. 

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki: przywracamy godziny dla seniorów

 

Poseł PiS przypominał, że kluczowe teraz jest wyhamowanie wzrostu zakażeń oraz troska o osoby starsze. Dodał, że "służba zdrowia jest zorganizowana tak by łóżek i sprzętu nie zabrakło, na dziś nie ma zagrożenia w tym zakresie". 

 

WIDEO: zobacz dyskusję polityków w programie "Śniadanie w Polsat News"

  

 

Epidemia w Polsce

 

Andrzej Zybertowicz, pytany o aktywność prezydenta, zaznaczył, że "prezydent nie rządzi". Ocenił, że opozycja tworzy "atmosferę nieuzasadnionej paniki". Zdaniem prezydenckiego doradcy statystyki pokazują, że rozwój epidemii w Polsce nie jest tak zły jak w innych krajach europejskich. 

 

- Organy państwa są przygotowane na różne scenariusze i funkcjonują, nie zawsze idealnie. Dodał, że "tworzenie przez opozycję paniki jest bardzo nieodpowiedzialne". 

 

ZOBACZ: Trump poddał się testom. Nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta USA

 

Odpowiadając na słowa profesora Zybertowicza, Barbara Nowacka stwierdziła, że niewłaściwe jest powoływanie się na sytuację w innych krajach, "jesteśmy tu i teraz". Posłanka KO zwróciła uwagę, że z informacji do jakich dotarła wynika, że pojawiają się problemy z dostępnością do respiratorów w różnych miastach. 

 

- Premier nie miał odwagi przyjść do Sejmu, tchórzy przed opinią publiczną - powiedziała Nowacka.  

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/laf/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie