Koronawirus w Polsce. Prawie 700 nowych przypadków w Małopolsce

Polska
Koronawirus w Polsce. Prawie 700 nowych przypadków w Małopolsce
PAP/Łukasz Gągulski
Najwięcej chorych ponownie jest w Krakowie

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 685 mieszkańców Małopolski. Najwięcej chorych ponownie jest w Krakowie - poinformowały służby. Oznacza to, że w regionie zdiagnozowano w niedzielę najwięcej przypadków w kraju.

Jak powiedziała w niedzielę rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo, większość wykrytych przypadków to ponownie tzw. przypadki rozproszone - jest ich aż 562, co stanowi ponad 80 proc. wszystkich.

 

ZOBACZ: Bodnar: noszenie maseczek jest naszym obowiązkiem prawnym i moralnym

 

- W samym Krakowie mamy 268 przypadków, z czego tzw. rozproszonych jest aż 260; na drugim miejscu znalazł się powiat myślenicki, gdzie jest ich 44 na 53. To już jest etap, na którym tego typu przypadki będą dominować - powiedziała Paździo. Mniej zakażonych jest w powiatach: krakowskim (35), nowosądeckim (35) i nowotarskim (32).

 

240 zgonów w Małopolsce

 

Do 40 zakażeń doszło w rodzinach, 38 powiązanych jest ze szpitalami, pięć z domami pomocy społecznej, a tylko jedno z placówkami szkolno-oświatowymi. Obecnie 21 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

ZOBACZ: Bodnar: noszenie maseczek jest naszym obowiązkiem prawnym i moralnym

 

Ponadto sanepid poinformował o śmierci dwóch kolejnych osób - 74-letniego mężczyzny i 64-letniej kobiety, którzy przebywali w szpitalach. Zmarli mieli choroby współistniejące; potwierdzono, że przyczyną ich zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych tą chorobą wynosi obecnie 240.

 

W regionie przybyło również kolejnych 127 ozdrowieńców; najwięcej z powiatów limanowskiego (18 osób) i nowotarskiego (18). W sumie w Małopolsce jest ich już 10706.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie