Rekord zakażeń na Mazowszu. Ponad połowa z jednego miasta

Polska
Rekord zakażeń na Mazowszu. Ponad połowa z jednego miasta
PAP/Łukasz Gągulski
W Warszawie odnotowywana jest połowa zakażeń z całego Mazowsza

W dalszym ciągu na dobowy bilans koronawirusa w dużej mierze rzutują miasta. W Warszawie odnotowywana jest połowa zakażeń z całego Mazowsza - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaapelował o przestrzeganie nowych obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę informację o 5 300 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Najwięcej nowych przypadków zakażeń stwierdzono w woj. mazowieckim - 816 i w małopolskim - 631.

 

ZOBACZ: Zaremba: zostawmy kina i teatry w spokoju, to nie tam się tłoczą

 

Z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w samej Warszawie odnotowano 409 nowych zakażeń, w Łodzi - 150, w Krakowie - 130, w Gdańsku - 82, a w Poznaniu - 78.

 

"Zakażenia są rozproszone"

 

Rzecznik MZ przekazał, że w dalszym ciągu na dobowy bilans koronawirusa w dużej mierze rzutują miasta. Wskazał, że w Warszawie odnotowywana jest połowa zakażeń z całego Mazowsza. - Nie mamy dużych ognisk, zakażenia są rozproszone - powiedział Andrusiewicz. Zaapelował o przestrzeganie nowych obostrzeń. - Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Nie czekajmy na interwencję policji. Dbajmy o bezpieczeństwo innych zasłaniając nos i usta - podkreślił.

 

ZOBACZ: Im dziecko młodsze, tym łatwiej rozsiewa koronawirusa

 

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 121 638 osób. Zmarło 2 972 chorych. Wyzdrowiały 78 982 osoby.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie