Oddział dla chorych na COVID-19. Jak wygląda praca lekarzy? [WIDEO]

Polska
Oddział dla chorych na COVID-19. Jak wygląda praca lekarzy? [WIDEO]
Marek Posobkiewicz
W sobotę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 5300 kolejnych osób

Pracę personelu medycznego na oddziale dla osób chorych na COVID-19 pokazał Marek Posobkiewicz w specjalnym nagraniu dla Polsat News. Były szef GIS opowiadał jak wygląda praca lekarzy w miejscu, gdzie leczone są osoby zakażone koronawirusem.

Były Główny Inspektor Sanitarny, pracownik warszawskiego szpitala MSWiA pokazał w przygotowanym dla Polsat News nagraniu, jak wygląda praca lekarzy oddziału, na którym leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem. 

 

W nagraniu Posobkiewicz przedstawia procedury obowiązujące lekarzy podczas wejścia i wyjścia z pomieszczeń przeznaczonych dla chorych na COVID-19. Personel obowiązują rygorystyczne wymogi dotyczące dezynfekcji i postępowania z chorymi. 

 

"Najgorsza choroba, jaką miałem w życiu"

 

- Nie życzę tym ludziom, żeby zachorowali na to, bo to jest najgorsza choroba, jaką miałem w życiu - powiedział jednej z pacjentów, pytany przez Posobkiewicza o osoby, które negują istnienie wirusa. 

 

Jak się pracuje godzinami w kombinezonach i maskach? - Strasznie ciężko, ale dajemy radę - mówią pracownicy szpitala. Jak dodają, robią to dla pacjentów.

 

WIDEO: Marek Posobkiewicz dla Polsat News o pracy oddziału COVID-19

  

Kolejny rekord zakażeń

 

W sobotę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 5300 kolejnych osób, jest to najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Zmarły 53 osoby - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim - 816 i małopolskim - 631. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 121 638 osób. Zmarło 2 972 chorych.

 

ZOBACZ: Protest w Warszawie przeciw obostrzeniom. Uczestnicy bez maseczek

 

Ministerstwo poinformowało, że z powodu koronawirusa w sobotę w szpitalach przebywa 4725 osób, u których potwierdzono zakażenie. 346 chorych było pod respiratorami. 

 

Resort przekazał w sobotę, że od początku epidemii wyzdrowiało 78 tys. 982 osób, u których potwierdzono zakażenie. Ostatniej doby z choroby wyszło 2492 chorych.

laf/pgo/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie