Wicepremier Kaczyński na czele rządowego komitetu. Dziś zarządzenie premiera

Polska
Wicepremier Kaczyński na czele rządowego komitetu. Dziś zarządzenie premiera
PAP/Radek Pietruszka
Wicepremier Kaczyński stanie na czele komitetu Rady Ministrów ds. bezpieczeństwa narodowego i spraw obronnych

W piątek zostanie podpisane i opublikowane zarządzenie w sprawie powołania komitetu Rady Ministrów, którym będzie kierował wicepremier Jarosław Kaczyński – poinformował w piątek rano szef KPRM Michał Dworczyk.

W TVP Info Dworczyk był pytany o zarządzenie premiera w sprawie powołania komitetu Rady Ministrów ds. bezpieczeństwa narodowego i spraw obronnych, którym będzie kierował wicepremier Jarosław Kaczyński.

 

- Dzisiaj takie zarządzenie Prezesa Rady Ministrów zostanie opublikowane – poinformował. - Trwały pewne ustalenia, ten komitet to nowe ciało, w związku z tym trzeba było pewne kwestie doprecyzować. Dzisiaj dokument zostanie podpisany przez pana premiera i opublikowany – dodał.

 

ZOBACZ: Rekonstrukcja rządu. Wysoka ocena premiera

 

Dworczyk był także pytany o termin powołania w skład Rady Ministrów Przemysława Czarnka.

 

- Czekamy wyłącznie na poprawę stanu zdrowia pana prof. Czarnka. Wiemy, że w tej chwili jest chory, na szczęście przechodzi tę chorobę stosunkowo łagodnie – powiedział. Dodał, że jest przekonany, że "niezwłocznie po wyzdrowieniu" Czarnek obejmie resort edukacji i nauki.

 

- Myślę, że to jest kwestia kilku, kilkunastu dni, ale trudno wypowiadać się w sprawie zdrowia osoby chorej na COVID-19. Chcemy, żeby to nastąpiło, jak tylko stan zdrowia prof. Czarnka na to pozwoli – powiedział.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie