Będzie się chmurzyć, padać i mocno wiać. Pogoda na piątek, 9 października

Polska
Będzie się chmurzyć, padać i mocno wiać. Pogoda na piątek, 9 października
Pixabay
Prognoza pogody na 9 października

Przed weekendem nie ma co liczyć na radykalną zmianę pogody. Nadal będzie się chmurzyć, miejscami padać i porywiście wiać. Temperatura w najzimniejszych miejscach nie przekroczy 15 stopni.

W piątek w większości regionów kraju będzie się chmurzyć, chociaż możemy liczyć na przejaśnienia. Na zachodzie i północy aura będzie najmniej przyjemna, ponieważ nie dość, że będzie chłodno, to jeszcze wietrznie i deszczowo.
 
Nadal chłodno
 
Termometry pokażą w godzinach popołudniowych od 13 stopni na zachodzie przez 15-17 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 18 stopni na południu.
 
 
Wiatr z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego będzie umiarkowany i silny, chwilami w porywach do 45 km/h. Będzie nasilał uczucie chłodu.
 
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek
Ciśnienie rośnie
 
Ciśnienie przez cały dzień będzie powoli rosnąć. W samo południe wyniesie od 1015 hPa na północy do 1021 hPa na południowym wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne na południu, wschodzie i w centrum będą korzystne, ale na zachodzie i północy niekorzystnie będą wpływać na nasze samopoczucie.
 
Weekend deszczowy i chłodny
 
Niestety, nie mamy dobrych wieści na weekend. Pogoda przeważnie będzie chmurna i deszczowa. Temperatura w sobotę tylko miejscami sięgnie 18-20 stopni. Na większym obszarze będzie chłodno, tylko 13-15 stopni, w dodatku wietrznie.
Łukasz Mielczarek/pgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie