"Zdrowych zamyka się w kwarantannie. Należy dać pacjentom możliwość wyboru terapii"

Polska
"Zdrowych zamyka się w kwarantannie. Należy dać pacjentom możliwość wyboru terapii"
Polsat News
Jan Filip Libicki i Grzegorz Braun w "Debacie Dnia"

- Ludzi zdrowych zamyka się w kwarantannie, odbiera wolność i to właśnie jest niecywilizowane. Należy pozostawić pacjentom możliwość wyboru terapii, której chcą się poddać, a lekarzom pozostawić swobodę leczenia - przekonywał Grzegorz Braun. Senator PSL-Koalicji Polskiej Jan Filip Libicki mówił, że nie życzy nikomu zakażenia, ale być może to jedyna droga, by niektórzy uwierzyli, że wirus istnieje.

Rząd wprowadza ograniczenia, by walczyć z pandemią koronawirusa. Od soboty 10 października cała Polska będzie w żółtej strefie. Oznacza to między innymi, że będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Te rozwiązania krytykuje Konfederacja. O tym czy pandemia w ogóle istnieje, w programie "Debata Dnia" rozmawiali Grzegorz Braun oraz senator PSL-Koalicji Polskiej Jan Filip Libicki.

 

"Katastrofa cywilizacyjna"

 

- Nie jest tutaj potrzebna interwencja państwa. Każda tego typu interwencja kończy się katastrofą cywilizacyjną, z którą, jak się zdaje, mamy w tej chwili do czynienia. Ludzie umierający w szpitalach na rozmaite schorzenia są bez kontaktu z bliskimi, bez dostępu kapelana, bez sakramentów. Interesy, biznesy, podstawy egzystencji wielu Polaków zostały zrujnowane - mówił Grzegorz Braun w "Debacie Dnia".

 

ZOBACZ: WHO: rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem na świecie

 

Wideo: politycy dyskutowali na temat rozwoju epidemii w Polsce

  

- Ja przechodziłem koronawirusa. Mając temperaturę 37,4 st.C czułem się tak osłabiony, jakbym miał okolice 40 stopni. Dzwonili do mnie znajomi i mówili: o kurczę, chyba ten wirus istnieje, bo jesteś pierwszą osobą, o której wiem, że zachorowała, więc nie życzę oczywiście nikomu z posłów Konfederacji, żeby na tą ciężką chorobę zapadli, ale to chyba byłby jedyny sposób, żeby ich przekonać do tego, że ten wirus rzeczywiście istnieje - zaznaczył Libicki. 

 

 

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie