Staranował barierkę i wjechał na szkolne boisko. Szuka go policja

Polska
Staranował barierkę i wjechał na szkolne boisko. Szuka go policja
Polsat News/zdj. ilustracyjne
Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, szuka go policja

W czwartek po południu w miejscowości Wilanowo (Pomorskie) auto osobowe, po staranowaniu przydrożnej barierki, wjechało na szkolne boisko. Poszkodowany został 53-letni pasażer samochodu. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, szuka go policja.

O zdarzeniu, do którego doszło w czwartek po południu w Wilanowie w powiecie kartuskim, poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach st. asp. Piotr Gdaniec.

 

ZOBACZ: Tajemniczy wypadek w Zabrzu. Policjanci reanimowali 14-latka

 

- Kierowca mercedesa na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na szosie. Auto zjechało na pobocze, uderzyło w przydrożne barierki, przebiło je i wjechało na szkolne boisko - poinformował Gdaniec dodając, że szczęśliwie na boisku nikogo nie było.

Policja szuka kierowcy 

Gdaniec dodał, że kierowca mercedesa uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiają w aucie pasażera – 53-letnego mieszkańca powiatu kartuskiego. Wyjaśnił, że pasażer doznał "ogólnych potłuczeń", a badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek. Bliźniacy nie chcą przyznać, który z nich prowadził auto

 

Oficer prasowy dodał, że policja szuka kierowcy mercedesa. Z kolei rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa poinformował, że na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie