Pogoda na czwartek, 8 października. Będą rozpogodzenia, ale jest alert IMGW

Polska
Pogoda na czwartek, 8 października. Będą rozpogodzenia, ale jest alert IMGW
Pixabay/Larisa-K
Mieszkańcy wschodniej części kraju będą musieli wyciągnąć parasole. Prognozowane są tam opady deszczu

W czwartek warto ubrać się cieplej, ponieważ termometry nie pokażą więcej niż 16 stopni. W dodatku nadal będzie chwilami silniej wiać, a wilgotność powietrza będzie podwyższona. W niektórych regionach kraju spadnie deszcz, niekiedy silny. Mieszkańców Małopolski ostrzegł przed tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jest również alert dotyczący mgły.

W czwartek deszczowo będzie we wschodnich województwach. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu opady będą miały charakter ciągły oraz umiarkowane natężenie. Na pozostałym obszarze pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia.
 
Na termometrach maksymalnie 16 stopni
 
Termometry pokażą w godzinach popołudniowych od 13 stopni na północy przez 14-15 stopni na przeważającym obszarze do 16 stopni na wschodzie kraju.
 
 
Wiatr z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego będzie umiarkowany i silny, chwilami w porywach do 40 km/h. Jego porywy będą potęgować uczucie chłodu.
 
Pogoda na czwartek, 8 październikatwojapogoda.pl
Pogoda na czwartek, 8 października
 
Ciśnienie będzie stabilne
 
Ciśnienie jest podwyższone i rano będzie rosnąć, a w ciągu dnia ustabilizuje się. W samo południe wyniesie od 1016 hPa na północy do 1021 hPa na południowym zachodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne wreszcie poprawią się, tylko w strefie opadów pozostaną jeszcze niekorzystne dla naszego samopoczucia.
 
WIDEO: Prognoza pogody Polsat News
  
Alert IMGW. Chodzi o deszcz i mgły
 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że gęsta mgła może występować w powiatach: ełckim, gołdapskim, oleckim, augustowskim, sejneńskim, suwalskim i w Suwałkach.

 

"W ciągu najbliższych godzin na wskazanym obszarze będą utrzymywały się mgły powodujące ograniczenie widzialności lokalnie do 100-200 m" – ostrzega IMGW.

 

IMGW informuje także o możliwych intensywnych opadach deszczu na południu kraju w powiatach: żywieckim, suskim, nowotarskim, myślenickim, limanowskim, tatrzańskim, nowosądeckim i w Nowym Sączu.

 
W piątek cieplej, ale mokro
 
W piątek chmurzyć się i padać będzie na zachodzie i północy. Im dalej na południe, tym będzie pogodniej.
 
Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 14 stopni na północnym zachodzie do 19 stopni na południu.
Łukasz Mielczarek/wka/ TwojaPogoda.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie