Bartłomiej Sienkiewicz: Rząd nie radzi sobie z pandemią

Polska
Bartłomiej Sienkiewicz: Rząd nie radzi sobie z pandemią
Polsat News

- Co robił rząd przez ostatnie sześć miesięcy, mimo że druga fala koronawirusa była spodziewna, skoro do tej pory nie mamy szczepionek na zwykłą grypę. Polska nie kupiła wystarczającej liczby szczepionek, nie ma ich w aptekach. Brakuje łóżek w szpitalach, obserwuję narastający kryzys w tej sprawie - stwierdził w programie "Graffiti" poseł PO Bartłomiej Sienkiewicz.

Bartłomiej Sienkiewicz pytany o teoretyczną strategię opozycji na walkę z koronawirusem przyznał, że "pierwsza i podstawowa sprawa to pilnowanie dostępności do łóżek i respiratorów". - Już w tej chwili, przy stosunkowo niskim poziomie (zachorowań - red.), zdarzają się sytuacje, że w województwach nie ma miejsca i pacjenci są wożeni poza województwo albo są wożeni od szpitala do szpitala. To zostało źle wykonane. Druga sprawa to maseczki, są one absolutnym obowiązkiem - przekonywał. 

 

- Rząd jest nieprzygotowany, działa chaotycznie. Nie radzi sobie z pandemią - ocenił były szef MSW i koordynator służb specjalnych. 

 

Wideo: Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Graffiti"

  

 

"Trzy miliony złotych na jedno województwo? To jałmużna"

 

Zdaniem Sienkiewicza do czasu epidemii "rząd PiS-u nie interesował się Sanepidem". - Widziałem, jakie środki są przeznaczane w takim ekstra trybie na działalnośc inspektoratu sanitarnego w województwie świętokrzyskim. Od początku epidemii dostał trzy miliony złotych w ramach rekompensat. Co to są trzy miliony na jedno województwo? To jest nic, to jałmużna - stwierdził gość środowego "Graffiti". 

 

Ruch Trzaskowskiego

 

- Nie będą uczestniczył w tym jako polityk - przyznał Sienkiewicz, pytany przez Piotra Witwickiego o ruch Rafała Trzaskowskiego, który oficjalnie ma wystartować w połowie października. - Deklaracje Rafała Trzaskowskiego w tej sprawie są jednoznaczne: to nie jest ruch dla członków partii politycznych, to jest ruch dla ludzi, którzy chcą zajmować się Polską, chcą zajmować się aktywnością obywatelską poza strukturami partii - podsumował. 

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/ jo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie