Skrócono posiedzenie Sejmu. Na sali ograniczona liczba posłów

Polska
Skrócono posiedzenie Sejmu. Na sali ograniczona liczba posłów
Polsat News
Najbliższe posiedzenie Sejmu zostanie skróconego do jednego dnia

Najbliższe posiedzenie Sejmu zostanie skróconego do jednego dnia - środy; w porządku obrad znajdzie się projekt nowelizacji budżetu na 2020 r. oraz pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na 2021 r. - poinformowała Kancelaria Sejmu. Taką decyzje podjęło Prezydium Sejmu.

Prezydium Sejmu podjęło we wtorek decyzję o ograniczeniu liczby osób na głównej sali Sejmu podczas posiedzenia do 55 osób - poinformował we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

 

55 posłów na sali

 

Terlecki przekazał po posiedzeniu Prezydium Sejmu, że zaproponowano jednodniowe posiedzenie w środę. Następne, dodatkowe posiedzenie, ma się odbyć w dniach 27-28 października.

 

- Jest to podyktowane trudnościami technicznymi związanymi z pandemią, także z nieobecnością pani marszałek Elżbiety Witek, która z przyczyn osobistych i rodzinnych musiała zostać u siebie - podkreślił Terlecki.

 

ZOBACZ: Piotr Zgorzelski zakażony koronawirusem. Wicemarszałek Sejmu o swoim stanie zdrowia [WIDEO]

 

Jak dodał, "posiedzenie Sejmu będzie krótsze, ale intensywne".

 

"- hcemy ograniczyć liczbę posłów na sali głównej. Będzie ich 55, czyli podział według parytetu klubów i umawiamy się, tak się Prezydium Sejmu umówiło, że wszyscy będą jednak w maskach - poinformował wicemarszałek Sejmu.

 

Przekazała też, że koło Konfederacji oświadczyło na Konwencie Seniorów, że sprawę masek na sali plenarnej musi przedyskutować. - Oczekują, aby na piśmie otrzymać protokół posiedzenia Prezydium i Konwentu - powiedział wicemarszałek. 

 

Nie było marszałek Witek 

 

We wtorkowym posiedzeniu Prezydium nie uczestniczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Z przyczyn osobistych nie będzie mogła też prowadzić obrad ani uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu w środę. Jak poinformowała, jej nieobecność nie jest związana z epidemią koronawirusa.

 

 

ZOBACZ: Mocna pozycja PiS, spada poparcie dla Hołowni. Sondaż IBRiS

 

Elżbietę Witek zastąpi wicemarszałek Ryszard Terlecki.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie