Policja szuka osób, które brały udział w warsztatach organizowanych przez właściciela pumy Nubii

Polska
Policja szuka osób, które brały udział w warsztatach organizowanych przez właściciela pumy Nubii
Polsat News
Policjanci prowadzą dochodzenie przeciwko byłemu właścicielowi pumy Nubii

Zawierciańscy policjanci poszukują osób, które podczas warsztatów lub publicznych prezentacji z udziałem pumy Nubii poczuły się zagrożone. Mundurowi proszą także o kontakt osoby, które czują się oszukane w związku z prowadzonymi w sprawie zwierzęcia zbiórkami.

Policjanci prowadzą dochodzenie przeciwko byłemu właścicielowi pumy Nubii. Sprawa jest wielowątkowa. Między innymi przewija się w niej temat narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, które brały udział podczas publicznej prezentacji zwierzęcia lub podczas warsztatów organizowanych przez ówczesnego opiekuna pumy.

 

ZOBACZ: Puma Nubia zostanie w Chorzowie. Jest postanowienie sądu

 

Kolejną kwestią jest pobieranie płatności za warsztaty, a także organizowanie zbiórki na pomoc prawną w związku z próbą zatrzymania zwierzęcia przy sobie lub zminimalizowania skutków rozdzielenia z pumą.

 

Policja prosi o kontakt

 

Wszystkie osoby, które poczuły się zagrożone lub oszukane, proszone są o kontakt osobisty, bądź telefoniczny z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, tel. 47 85 352 80, 47 85 352 55 lub z najbliższą jednostką Policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres e-mail: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl.

 

Od lipca, kiedy Nubia trafiła do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, jej właściciel działał w nim jako wolontariusz. Jak poinformował dziennikzachodni.pl, na początku września umowa nie została mu jednak przedłużona.

emi/ac/ polsatnews.pl, dziennikzachodni.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie