Drogę na poród zatrzymał wyścig kolarski. Pomogła policja

Świat
Drogę na poród zatrzymał wyścig kolarski. Pomogła policja
Lubuska Policja
Podczas wyścigu do patrolu podjechał samochód. Zdenerwowany kierowca oznajmił, że wiezie rodzącą żonę i muszą szybko dostać się do szpitala

Policjanci drogówki z Krosna Odrzańskiego (Lubuskie) pomogli przyszłej mamie na czas dotrzeć do szpitala. Kobieta ze swoim mężem jechała do porodu, ale na ich drodze stanęli kolarze. Problem został rozwiązany dzięki eskorcie radiowozu - poinformowała w poniedziałek Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Do wydarzenia doszło w niedzielę. Tego dnia w mieście i jego okolicy odbywała się duża impreza kolarska, a dokładnie wyścigi miłośników rowerów górskich.

 

ZOBACZ: "Mała królewna" nie chciała czekać. Nietypowy poród w Kaliszu

 

W zawodach wzięło udział 340 zawodników, a nad bezpiecznym przebiegiem rywalizacji czuwali m.in. policjanci z drogówki. Jak to bywa podczas tego typu wydarzeń, wiele ulic zostało okresowo wyłączonych z ruchu. Podczas wyścigu do patrolu podjechał samochód. Zdenerwowany kierowca oznajmił, że wiezie rodzącą żonę i muszą szybko dostać się do szpitala. Droga była zablokowana.

 

Lubuska Policja

 

W zabezpieczeniu wydarzenia brali udział funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki - aspirant Patryk Ferens oraz starszy sierżant Adam Zborowski.

 

ZOBACZ: Wyjątkowy poród w Gdańsku. Na świat przyszły jednojajowe trojaczki

 

- Liczyła się każda minuta. Policjanci włączyli sygnały i eskortowali małżeństwo do samego szpitala. Tam przyszła na świat dziewczynka - zarówno ona, jak i jej mama czują się dobrze - powiedziała Kulka. 

ms/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie