Matka z martwą 10-miesięczną córką. Nowe doniesienia w sprawie

Polska
Matka z martwą 10-miesięczną córką. Nowe doniesienia w sprawie
Zdj. ilustracyjne/ piqsels.com
Matka z martwą 10-miesięczną córką. Nowe doniesienia w sprawie

Włocławska prokuratura wszczęła śledztwo ws. narażenia przez matkę 10-miesięcznej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci. Martwe dziecko w czwartek odnaleziono z matką w jednym z hosteli.

Jak poinformowała w czwartek wieczorem, policja w jednym z hosteli we Włocławku w czwartek odnalazła 41-letnią kobietę i jej około 10-miesięczną martwą córeczkę.

 

- Matka dziecka i jej partner zostali zatrzymani — poinformował st. sierż. Tomasz Tomaszewski z włocławskiej Komendy Miejskiej Policji.

 

Policja otrzymała zgłoszeniem z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że nie ma kontaktu z matką i dzieckiem.

 

- W wyniku podjętych działań, w jednym z hoteli we Włocławku odnaleźliśmy 41-latkę i jej około 10-miesięczną córeczkę, która nie dawała oznak życia. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby - ta kobieta i jej partner - powiedział st. sierż. Tomaszewski.

 

ZOBACZ: Martwy noworodek w mieszkaniu. Matką ma być 17-latka

 

Zaplanowana jest sekcja zwłok

 

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak, wszczęto śledztwo ws. narażenia przez matkę 10-miesięcznej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci.

 

- Ten czyn zagrożony jest karą więzienia do lat pięciu. To dziecko było bardzo chore. Nie znamy jeszcze dokładnego przebiegu zdarzeń. Nie jest wykluczona hipoteza, że mogło po prostu dojść do rodzinnej tragedii. Mogę potwierdzić, że zatrzymana kobieta była pod wpływem alkoholu. Na ciele dziecka nie ujawniono śladów przemocy. Dziś o godzinach popołudniowych zostanie przeprowadzona sekcja zwłok - podkreślił prokurator Fabisiak.

 

Ojciec dziecka został zatrzymany do wytrzeźwienia, ale nie mieszkał z matką i córką. Na tym etapie śledztwa nie zostaną mu przedstawione zarzuty.

 

Z informacji PAP wynika, że dziecko miało wadę rozwojową. Nie wiadomo, co było przyczyną jego śmierci. Patomorfolog stwierdził, że dziewczynka zmarła najprawdopodobniej kilka dni temu. Sprawę zaginięcia matki z dzieckiem do stosownych organów zgłosił MOPR, pod którego opieką znajdowała się rodzina. 

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie