Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Polski

Świat
Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Polski
piqsels
Wielka Brytania przywraca kwarantannę dla przyjeżdżających z Polski

Turcja i Polska zostały usunięte z brytyjskiej listy wolnej od kwarantanny. Osoby, które przebywają poza granicami kraju mają teraz czas na powrót do czwartej nad ranem w sobotę. W innym wypadku będą musiały się liczyć z dwutygodniową kwarantanną.

Brytyjski sekretarz transportu Grant Shapps ogłosiła tę wiadomość na Twitterze. Kolejnym poza Polską krajem, którego dotyczą te restrykcje jest Turcja oraz karaibskie wyspy Bonaire, St. Eustatius i Saba.

 

 

Usunięcie Turcji z listy to następstwo pojawienia się dokumentu sugerującego, że zakażeń koronawirusem w kraju jest "20 razy więcej niż oficjalnie wskazują władze" - podaje dziennik "The Telegraph".

 

Kwarantanna nie dla wszystkich

 

Wprowadzenie kwarantanny dla osób podróżujących z Polski nastąpił po tym, jak wskaźnik zakażeń w ciągu siedmiu dni wzrósł do 24,4 na 100 tys. mieszkańców. Jak przekazał dziennik, po przekroczeniu 20 przypadków na 100 tys. mieszkańców brytyjskie władze rozważają wprowadzenie ograniczenia w podróżowaniu.

 

Jednak grupa innych krajów, które również przekroczyły granicę 20 przypadków nie dostała zakazu. Ich sprawa została czasowo odroczona. Dotyczy to Włochy (20 przypadków), Grecji (20,5 przypadków) i Szwecji (29,8 przypadków).

 

Osoby przyjeżdżające z Polski były zwolnione kwarantanny od 10 lipca, kiedy obowiązywać zaczęła pierwsza lista krajów uznanych za bezpieczne. Stopniowo, w miarę nawrotu epidemii, brytyjski rząd skreślał z niej kolejne kraje, w tym już wcześniej większość państw członkowskich Unii Europejskiej.

msl/ "The Telegraph", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie