Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

Świat
Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]
PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni/zdj. ilustracyjne
Koronawirus w Polsce i na świecie. Śledź naszą relację minuta po minucie

51 powiatów z obostrzeniami; 17 w strefie czerwonej, 34 w strefie żółtej. Warszawa na liście powiatów i miast z alertem, czyli tych, które mogą trafić do stref z obostrzeniami - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Szef resortu mówi o eskalacji pandemii i prognozuje, że w najbliższym czasie możliwe jest nawet ponad 2 tys. przypadków dziennie. Śledź naszą relację "minuta po minucie".

ms/msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej
Zapis relacji
Relacja zakończona

W wielospecjalistycznym szpitalu w Grudziądzu, działającym obecnie na poziomie II i III, wstrzymano w czwartek przyjęcia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i innych oddziałów po wykryciu zakażeń koronawirusem wśród personelu. Według nieoficjalnych informacji sytuacja jest poważna.

W ciągu ostatniej doby we Francji potwierdzono 13 970 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia w Paryżu. Dzień wcześniej zakażeń było 12 845, a rekordową ich liczbę - 16 096 - potwierdzono 24 września.

W 900 szkołach we Włoszech stwierdzono dotąd co najmniej jeden przypadek zakażenia koronawirusem - podały w czwartek media. W ciągu tygodnia liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie. W wielu miastach wprowadzono obowiązek noszenia maseczek przed szkołami.

- Cały czas trzeba spodziewać się zwiększonej liczby dziennych zachorowań. W tej chwili ta liczba oscyluje wokół 2 000, do połowy października nie należy się spodziewać, że coś się zmieni. Nasze prognozy pokazują, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni liczba zachorowań może się wahać między 1,5-2,5 tys. - mówił w programie "Gość Wydarzeń" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Tutaj dowiesz się więcej.

fot. Polsat News

Linie lotnicze United Airlines oraz American Airlines wysłały od czwartku na przymusowy bezpłatny urlop łącznie 32 tys. pracowników. Ich powrót do pracy przewoźnicy uzależniają od dalszej pomocy rządowej, która skończyła się z początkiem października.

Ministerstwo zdrowia Malezji poinformowało w czwartek o zarejestrowaniu tego dnia 260 nowych zakażeń koronawirusem; to najwyższy bilans dzienny w tym kraju od 4 czerwca. Najwięcej infekcji wystąpiło w prowincji Sabah na wyspie Borneo.

Od poniedziałku przywrócone zostaną kontrole graniczne dla osób przybywających do Finlandii z Polski, Litwy oraz San Marino z powodu większej liczby przypadków koronawirusa w tych krajach – zdecydował w czwartek fiński rząd.

Tutaj dowiesz się więcej.

fot. piqsels

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zgodziła się na częściowy powrót kibiców na trybuny podczas meczów pod jej egidą. W krajach, w których władze nie zamknęły stadionów, obiekty będą mogły być wypełnione maksymalnie w 30 procentach.

W komórkach jajowych kobiet chorujących na COVID-19 nie stwierdzono koronawirusa - wynika z badania hiszpańskich naukowców z jednego z laboratoriów w Barcelonie.

Studium, opublikowane w naukowym piśmie “Human Reproduction”, dowodzi, że jajeczka zainfekowanych kobiet nie mają też “potencjału do zakażania wirusem SARS-CoV-2”.

Od 3 października pasażerowie lecący z Polski do Grecji będą musieli okazać negatywny wynik testu molekularnego (PCR) dla COVID-19, wykonany nie później niż 72 godz. przed przylotem do Grecji - poinformowała w czwartek na Facebooku Ambasada Grecji w Polsce.

Tutaj dowiesz się więcej.

fot. piqsels

Turcja i Polska zostały usunięte z brytyjskiej listy wolnej od kwarantanny. Osoby, które przebywają poza granicami kraju mają teraz czas na powrót do czwartej nad ranem w sobotę. W innym wypadku będą musiały się liczyć z dwutygodniową kwarantanną.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

fot. pixabay

Podczas minionej doby w Hiszpanii zanotowano ponad 9 tys. infekcji koronawirusem - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju, wskazując na utrzymującą się wysoką dynamikę zakażeń. Z kolei w Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 854 zachorowania na Covid-19.

Na Filipinach zanotowano w czwartek rekordową liczbę 2415 nowych zakażeń koronawirusem. Łączny bilans infekcji w tym kraju to 314 079 - najwięcej wśród państw Azji Południowo-Wschodniej. W Indonezji tego samego dnia zanotowano 4174 zakażenia koronawirusem.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zarejestrowano w czwartek 1158 przypadków zakażenia koronawirusem; jest to największy dzienny przyrost infekcji od początku pandemii w tym kraju. Poprzedni rekord - 1100 nowych zakażeń w ciągu doby - padł zaledwie dzień wcześniej.

Wielka Brytania przywraca 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski, a także z Turcji i karaibskich wysp Bonaire, St. Eustatius i Saba - poinformował w czwartek minister transportu Grant Shapps. Obowiązek ten wejdzie w życie w sobotę o godz. 4.

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zanotowano 24 zgony na Covid-19 i prawie 2550 nowych zakażeń koronawirusem, co oznacza eskalację epidemii. Dzień wcześniej było 1850 kolejnych infekcji. Wykonano rekordową liczbę 118 tysięcy testów - podało w czwartek włoskie ministerstwo zdrowia.

W czwartek odnotowano w Polsce kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Potwierdzono 1967 przypadków, zmarło 30 kolejnych osób. W programie "Gość Wydarzeń" o strategii walki z pandemią Bogdan Rymanowski porozmawia z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Transmisja w Polsacie, Polsat News i na polsatnews.pl od 19:25.

fot. PAP/Tomasz Gzell

Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medycznych (Inserm) wystosował w czwartek apel o zgłaszanie się wolontariuszy gotowych do udziału w testowaniu opracowywanych na świecie szczepionek przeciwko Covid-19.

W Szwecji, mimo nadziei na uniknięcie drugiej fali epidemii, wciąż rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. W czwartek, gdy ponownie otwarto dla odwiedzających domy opieki, w całym kraju odnotowano 752 przypadki SARS-CoV-2 i jest to największy dobowy przyrost od czerwca.

W szpitalach na I, II i III poziomie w woj. kujawsko-pomorskim zajętych jest 241 na 421 łóżek covidowych i 10 na 13 respiratorów dla pacjentów chorym na COVID-19 – poinformował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.

Liczba łóżek może być zwiększana sukcesywnie - zapewnił w czwartek wojewoda wielkopolski, dodając, że obecnie w szpitalach w regionie liczba miejsc dla pacjentów z COVID-19 o 220 przewyższa liczbę leczonych osób.

Sopot znalazł się w czerwonej strefie powiatów, w których obowiązują największe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. To skutek wyjazdu sopockich seniorów na wycieczkę. Na kornonawirusa zachorowały 33 osoby (seniorzy i ich bliscy).

Rośnie liczba szkół, które decyzją sanepidu przechodzą na nauczanie mieszane lub zdalne. Według danych MEN z czwartku, w trybie mieszanym pracują 422 placówki oświatowe, a w trybie zdalnym 109. Jest to największa od początku roku szkolnego liczba placówek oświatowych z nauką w trybie innym niż stacjonarny.

Tutaj dowiesz się więcej.

fot. Polsat News

Niedzielny mecz 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków i Lechią Gdańsk nie odbędzie się w zaplanowanym terminie – poinformował krakowski klub. Jest to spowodowane wystąpieniem kilku przypadków SARS-CoV-2 wśród zawodników pierwszej drużyny "Białej Gwiazdy".

Postanowiliśmy od przyszłego tygodnia zaostrzyć kryteria klasyfikacji miast i powiatów do strefy czerwonej i żółtej - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak mówił, miastom o dużej liczbie mieszkańców będzie zdecydowanie łatwiej dostać się do strefy żółtej i czerwonej.

Tutaj dowiesz się więcej.

fot. Polsat News

Najlepszym okresem na szczepienia przeciw grypie jest listopad i grudzień – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Poinformował, że w minionym tygodniu do Polski trafiło 400 tys. szczepionek, a w tym tygodniu – 500 tys.

Na Mazowszu jest kilka większych ognisk zakażenia koronawirusem, reszta przypadków to rozproszone zachorowania, w których trudno jest ustalić źródło zakażenia - poinformowała w czwartek rzecznik mazowieckiej inspekcji sanitarnej Joanna Narożniak, komentując wysoki bilans zakażeń w regionie.

Szczepionek przeciwko grypie nie powinno zabraknąć – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że szczepionki skupywane obecnie przez Agencję Rezerw Materiałowych, to dodatkowa pula, która będzie także przeznczona dla Polaków.

Japonia łagodzi od czwartku ograniczenia wjazdu na swoje terytorium dla podróżnych ze 159 krajów, których dotąd nie wpuszczano z powodu pandemii Covid-19. Zmiana dotyczy długoterminowego pobytu i nie obejmuje turystów – podała publiczna stacja NHK.

Warszawa na liście powiatów i miast z alertem, czyli tych, które mogą trafić do stref z obostrzeniami - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Tutaj przeczytasz więcej.

Kraska: postanowiliśmy od przyszłego tygodnia zaostrzyć kryteria klasyfikacji do strefy czerwonej i żółtej. 

Zdecydowaliśmy, że każdy lekarz będzie mógł kierować pacjenta z pozytywnym wynikiem na koronawirusa, ale bez objawów na izolację domową – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

MZ: 51 powiatów z obostrzeniami; 17 w strefie czerwonej, 34 w strefie żółtej

Jest już pewne, że liczba powiatów objętych restrykcjami zwiększy się (obecnie jest ich 21). Będą również nowe obostrzenia w strefach. W czwartek odnotowano rekordową liczbę nowych przypadków zakażeń koronawirusem - 1967. - Mamy eskalację pandemii - przyznał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Tutaj dowiesz się więcej.

fot. Polsat News

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 286 mieszkańców Małopolski. To największy dobowy przyrost od początku pandemii. Jak podają służby sanitarne, zdecydowana większość to tzw. przypadki rozproszone i ogniska w domach pomocy społecznej i w rodzinach.

Ministerstwo zdrowia Czech poinformowało w czwartek o wzroście liczby zakażonych koronawirusem o 2932 przypadki. To trzeci największy dzienny wzrost od początku pandemii w tym kraju. W szpitalach jest obecnie 976 pacjentów z Covid-19.

Pięcioro pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu jest zakażonych koronawirusem – podały służby wojewody śląskiego. Pozostałych ponad 40 pracowników stacji poddano kwarantannie. Sosnowiecka stacja została czasowo zamknięta – jej obowiązki przejął sanepid w Jaworznie.

Co najmniej do 7 października będą przebywać na kwarantannie występujące w ekstraklasie piłkarki ręczne JKS Jarosław i Piotrcovii Piotrków Trybunalski. To efekt pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u jednej z zawodniczek JKS, z którą drużyna z Piotrkowa zmierzyła się w minioną niedzielę.

Kielce i powiat kielecki od soboty znajdą się w żółtej strefie z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem. W związku z tym w mieście i regionie wprowadzone zostaną nowe obostrzenia, m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa także na wolnym powietrzu.

Prezes PiS w okręgu Olsztyńskim Jerzy Szmit zwrócił się do marszałka woj. warmińsko-mazurskiego o unieważnienie naboru w sprawie tzw. pożyczek covidowych dla mikro i małych przedsiębiorców. Jako powód unieważnienia wskazał "nierówność szans w dostępie do wnioskowania o środki".

Apel do ministra zdrowia o pilne spotkanie z opozycją, lekarzami i pacjentami - ponowił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ponownie wezwał też do przedstawienia "mapy drogowej" działań na wypadek zaostrzenia się epidemii koronawirusa, a także wariantu bardziej optymistycznego rozwoju sytuacji.

Amerykańska firma Moderna, będąca dotąd w czołówce wyścigu o opracowanie szczepionki na koronawirusa, zapowiedział, że szczepionka nie będzie dostępna przed końcem roku, a masowa dystrybucja zacznie się najwcześniej na wiosnę - donosi "Financial Times".

Gdyby trzymać się podstawowej wiedzy epidemicznej, to ciągle jest ta sama pierwsza fala zachorowań, tylko wcześniej była ona lekko przyduszona marcowym lockdownem – powiedział w czwartek rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Dodał, że te wysokie liczby zachorowań były spodziewane.

Powiat tatrzański od soboty ma znaleźć się w strefie czerwonej. Choć nie spowoduje to zamknięcia hoteli czy pensjonatów, to władze powiatu apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Tutaj dowiesz się więcej.

fot. Google Street View

W Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie (woj. łódzkie), gdzie wykryto ognisko SARS-CoV-2, przebywa jeszcze 28 pensjonariuszy i 9 osób personelu. 55 zostało przetransportowanych do szpitali w regionie – powiedziała rzecznik bełchatowskiego starostwa Marzena Rogut-Chrząszcz.

Początkowo COVID-19 stwierdzono u 56 osób – 53 pensjonariuszy i 3 pracowników bełchatowskiego DPS-u. Przeprowadzone testy dały pozytywny wynik u kolejnych czterech osób – podano w starostwie. Ostatecznie chorobę tę potwierdzono u 60 osób, w tym u ponad 50 pensjonariuszy.

Rząd chce przedłużyć obowiązujący od końca stycznia z powodu pandemii koronawirusa stan wyjątkowy do 31 stycznia przyszłego roku. O takich planach poinformował w czwartek premier Giuseppe Conte.

- Zwrócimy się do parlamentu o przedłużenie stanu wyjątkowego do 31 stycznia - powiedział szef rządu podczas wizyty w gimnazjum koło Caserty na południu Włoch. Obecnie obowiązuje on do 15 października. Włochy były pierwszym krajem w Europie, który wprowadził ten stan nadzwyczajny w związku z koronawirusem; początkowo na sześć miesięcy.

Ponad 80 mln zł ze środków unijnych trafi do dolnośląskich przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w wyniku pandemii. Pomoc otrzyma w sumie ponad 2 tys. firm z regionu.

O 41 zwiększono liczbę łóżek na II poziomie w regionie łódzkim. Jako szósty szpital dołączono oddział Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi. W sumie dla pacjentów z SARS-CoV-2 jest 391 łóżek i ta liczba jest wystarczająca – przekazała rzecznik NFZ Anna Leder.

8945 przypadków koronawirusa wykryto w Rosji w ciągu minionej doby; ogólna liczba zakażeń wynosi teraz 1 185 231 - podał w czwartek sztab do walki z pandemią. Czwarty dzień z rzędu dobowy przyrost zachorowań przekracza 8 tys. i wciąż rośnie.

Od środy zmarło 169 pacjentów z Covid-19 - mniej niż dzień wcześniej, gdy sztab informował o 177 przypadkach śmiertelnych. Ogółem od początku pandemii zmarło w Rosji 20 891 osób.

Polscy specjaliści w październiku rozpoczynają produkcję szybkiego i taniego testu na obecność koronawirusa SARS-COV-2. Wynik ma być znany już po kilku minutach, czyli jeszcze w miejscu pobrania wymazu z nosa i gardła.

- Wiele ośrodków pracuje na takim testem, ale podobno my jesteśmy pierwsi na świecie - powiedział Mariusz Herman, dyrektor generalny Centrum Badań DNA w Poznaniu, firmy której specjaliści opracowali test. Dodał, że na przyszły tydzień zaplanowano uruchomienie produkcji masowej testu.

Premier Słowacji Igor Matovicz poinformował w czwartek na Facebooku, że w kraju zanotowano w środę dwa rekordy: nowych zakażeń, których jest 797, oraz testów, których wykonano 9170. Obie liczby są najwyższe od początku pandemii.

Ostatniej doby wykonano ponad 29,6 tys. testów na obecność koronawirusa – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Ogółem przebadano dotąd 3 362 066 próbek pobranych od 3 226 595 osób. MZ poinformował również, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zlecili dotąd 18 841 testów.

Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Nie żyje 30 kolejnych osób. Najmłodsza z osób, które zmarły ostatniej doby, to 43-letni mężczyzna z Katowic.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 2560 osób, u których potwierdzono zakażenie, 159 jest pod respiratorem – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że od początku epidemii wyzdrowiało 70 401 osób, u których potwierdzono zakażenie. Kwarantanną objęto 133 981 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 16 891 osób.

Ponad połowa pacjentów, którzy wyzdrowieli z COVID-19, cierpi na chroniczne zmęczenie, wynika z najnowszego badania naukowców z irlandzkiego Trinity College.

Badanie, które zostało zaprezentowane podczas wrześniowej wideokonferencji naukowców specjalizujących się w schorzeniach chronicznych dowodzi, że poczucie stałego zmęczenia nie zależy od tego, w jaki sposób chorzy przechodzili COVID-19.

"Dotyka ono zarówno pacjentów po ciężkim przebiegu tej choroby, jak i osób zainfekowanych, u których przebiegała ona w sposób łagodny" - odnotowali naukowcy z Trinity College, dodając, że badane osoby analizowano po 10 tygodniach od ustąpienia u nich symptomów COVID-19.

Będą większe kontrole obowiązku zakrywania ust i nosa w sklepach; nie będzie już upominania, tylko będą kary - podkreślił w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak zaznaczył, przy dużej liczbie osób w sklepie może dochodzić do zakażeń.

Wiceminister zdrowia w Polskim Radiu 24 wyraził zaniepokojenie, że część Polaków nie zakrywa w sklepach czy galeriach handlowych ust i nosa, nie chroniąc tym samym siebie i pozostałych przed zakażeniem koronawirusem. "Będą na pewno w tej chwili większe kontrole. Nie będzie już upominania, tylko niestety będą kary" - podkreślił.

Na Ukrainie drugi dzień z rzędu odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem - 4069. 64 osoby zmarły, 730 hospitalizowano - poinformował w czwartek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. 2083 pacjentów wyzdrowiało.

Wszystko wskazuje na to, że Warszawa trafi do "żółtej" strefy. Będzie to efekt wzrostu zakażeń, który miał miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W środę sanepid poinformował, że w ciągu ostatniej doby liczba osób zakażonych w mieście wzrosła o 148. Rzeczniczka stołecznego ratusza przyznała, że władze "liczą się z możliwością wprowadzenia w Warszawie "żółtej" strefy"

Powiększyła się liczba mobilnych punktów pobrań materiału do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. W całej Polsce jest ich obecnie 425 – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czwartkowe rozmowy w Ministerstwie Zdrowia uszczegółowią rolę lekarza rodzinnego w jesiennej strategii walki z Covid-19 - podkreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dobra organizacja w poradniach pozwoli na to, aby tzw. pacjenci covidowi nie kontaktowali się z pozostałymi - dodał.

Od czwartku Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. uruchomił Centralny Punkt Odbioru Wyników, by ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i pracowników w dobie pandemii koronawirusa - poinformowała rzeczniczka szpitala Agnieszka Wiśniewska.

W ciągu ostatniej doby w Indiach zmarło 1181 osób zakażonych koronawirusem i wykryto 86,8 tys. nowych zakażeń koronawirusem - podało w czwartek ministerstwo zdrowia. Liczba ofiar śmiertelnych pandemii w Indiach to już 98 678.

Nawet po kilkaset skurczy się pula miejsc dostępnych w domach studenckich największych polskich uczelni w nowym roku akademickim. Przyczyną jest epidemia koronawirusa i potrzeba sprostania wymogom sanitarnym. W miejsca pokojów trzyosobowych - uczelnie szykują więc jedno- lub dwuosobowe.

Przyszłoroczny Wimbledon odbędzie się zgodnie z planem, nawet jeśli z powodu pandemii będzie musiał być rozgrywany bez kibiców - podał dziennik "The Times". W tym sezonie słynny wielkoszlemowy turniej tenisowy ze względu na koronawirusa został odwołany.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 2503 nowe zakażenia koronawirusem i 12 kolejnych zgonów - poinformował w czwartek rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Drugi raz w ciągu ostatnich dni dobowa liczba nowych infekcji przekroczyła 2,5 tysiąca. W szczytowym okresie zachorowań, pod koniec marca i na początku kwietnia, w RFN rejestrowano ponad 6 tysięcy zakażeń dziennie. W sumie od początku pandemii w Niemczech potwierdzono 291 722 przypadki Covid-19. Z powodu koronawirusa zmarło w tym kraju 9500 osób. Około 257 900 wyzdrowiało.

Skuteczna izolacja osób zakażonych, obok powszechnego testowania, jest podstawą wygaszenia epidemii – uważa dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie gen. Grzegorz Gielerak. Walka z epidemią w jej obecnej skali wymaga zaangażowania wszystkich elementów systemu, nawet jeśli wykracza to poza ramy ich normalnej działalności – podkreśla.

Szef WIM, nazywanego potocznie szpitalem przy Szaserów, w komentarzu dla PAP mówi m.in., że druga fala epidemii jest faktem, a deklarowany obecnie zasób łóżek intensywnej terapii dla pacjentów z COVID-19 (ok. 800 w skali kraju) może okazać się niewystarczający.

206 888 zakażonych SARS-CoV-2 zmarło w USA od wybuchu epidemii COVID-19 - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W Stanach Zjednoczonych wykryto także ponad 7,2 mln zakażeń.

W ciągu ostatniego tygodnia średnio w USA dziennie wykrywano ok. 43 tys. zakażeń. To mniej niż w lecie; pod koniec lipca diagnozowano nawet po 60 tys. przypadków infekcji dziennie.

W ciągu ostatniej doby w Brazylii zarejestrowano 33 413 nowych zakażeń koronawirusem i 1031 kolejnych zgonów - poinformowało w środę wieczorem czasu miejscowego brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Według danych resortu zdrowia od początku epidemii w Brazylii odnotowano ponad 4,8 mln zakażeń. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi już ponad 143 952 przypadki.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie