Fakty Interia zmieniają nazwę na Wydarzenia

Technologie
Fakty Interia zmieniają nazwę na Wydarzenia

Od 1 października 2020 główny serwis informacyjny portalu Interia będzie nosił nową nazwę. Fakty zamienią nazwę na Wydarzenia. Zmieni się także domena. Z początkiem miesiąca czytelnicy Interii po najświeższe wiadomości z Polski i ze świata wchodzić będą na www.wydarzenia.interia.pl.

Zmiana nazwy serwisu jest kolejnym krokiem na drodze wzmacniania współpracy redakcji informacyjnych portalu Interia i Telewizji Polsat. Taka sama nazwa dla głównego programu informacyjnego Telewizji Polsat oraz serwisu newsowego portalu Interia pozwoli realizować wspólną strategię, oraz skutecznie odróżniać się od konkurencji.

 

- Grupa Polsat, do której od lipca 2020 roku należy także Interia, ma szansę zając pozycję lidera w kategorii "Informacje i Publicystyka". Zmiana nazwy serwisu Fakty Interia na Wydarzenia Interia jest zabiegiem, który ma nas do tego celu przybliżyć - komentuje Piotr Witwicki, pełnomocnik Zarządu Grupy Interia ds. informacji i publicystyki. - Jednakowa nazwa ma być wyrazem współpracy obu redakcji, a wśród odbiorców wywoływać skojarzenia z obiektywnymi i rzetelnymi źródłami informacji, bo tak przez Polaków oceniane są zarówno Wydarzenia, jak i Fakty Interia - dodaje Witwicki.

 

ZOBACZ: Grupa Cyfrowy Polsat - podsumowanie II kwartału. Zakup Interia.pl, sieć 5G, fotowoltaika ESOLEO

 

Piotr Witwicki jest dziennikarzem Telewizji Polsat i koordynatorem Polsatnews.pl. Pełnomocnikiem Zarządu Grupy Interia ds. informacji i publicystyki został w sierpniu br.

 

Według Badania Gemius/PBI w sierpniu 2020 roku serwis Fakty Interia odwiedziło 5,1 mln realnych użytkowników, którzy wygenerowali 76,4 mln odsłon, serwis Polsatnews.pl zanotował odpowiednio 4,mln RU oraz 29,5 mln odsłon, a strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia przyciągnęły 18,3 mln realnych użytkowników i 1,5 mld odsłon.

red/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie