Superpuchar Niemiec. Kolejne trofeum Lewandowskiego. Bayern lepszy od Borussii

PAP/EPA/Alexander Hassenstein / POOL
Lewandowski miał duży udział przy dwóch bramkach

Piłkarze Bayernu Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, wywalczyli Superpuchar Niemiec. Na własnym stadionie pokonali w czwartek Borussię Dortmund 3:2. To ich piąte trofeum w tym sezonie.

Wcześniej wywalczyli mistrzostwo Niemiec, wygrali Ligę Mistrzów i zdobyli Puchar Niemiec oraz Superpuchar UEFA.

Mecz stał na wysokim poziomie. Bawarczycy po 32 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Corentina Tolisso i Thomasa Muellera. Wydawało się, że to właśnie oni będą rządzić na murawie do samego końca, ale Borussia się ocknęła i doprowadziła do wyrównania, dzięki trafieniom Juliana Brandta i Erlinga Haalanda. Mieli też piłkę na 3:2, ale jej nie wykorzystali i to się zemściło. Zwycięskiego gola w 82. minucie zdobył Joshua Kimmich.

ZOBACZ: Lewandowski nie zamierza szybko kończyć kariery. "Nie czuję się na 32 lata"

Lewandowski był na murawie do 83. minuty i miał duży udział przy dwóch bramkach. W barwach BVB od 76. minuty grał Łukasz Piszczek. Spotkanie z powodu pandemii koronawirusa odbyło się bez udziału publiczności.

W czwartek "Lewy", który był królem strzelców w trzech rozgrywkach - Lidze Mistrzów, Bundeslidze i Pucharze Niemiec - ma zostać wybrany piłkarzem roku w plebiscycie UEFA. Z informacji Interii wynika, że Lewandowski w finałowej części głosowania pokonał swojego klubowego kolegę Manuela Neuera oraz Kevina De Bruyne z Manchesteru City.