Na północy słonecznie, na południu deszczowo. Pogoda na wtorek, 29 września

Polska
Na północy słonecznie, na południu deszczowo. Pogoda na wtorek, 29 września
piqsels
We wtorek temperatura nigdzie nie przekroczy 20 stopni, a w południowych regionach nawet 15 stopni.

We wtorek aura nie będzie sprawiedliwa. Podzieli nasz kraj na słoneczną, suchą i ciepłą północ oraz pochmurne, deszczowe i chłodne południe. Od tego, po której stronie pogodowej barykady się znajdziemy, będzie zależeć nasze samopoczucie.

Nad południowe regiony we wtorek dotrze front atmosferyczny związany z niżem znad zachodnich wybrzeży Morza Czarnego. Kolejny dzień z rzędu będzie się chmurzyć i padać. Deszcze będą słabe i umiarkowane, ale przeważnie ciągłe.

 

ZOBACZ: Odkryj i zakochaj się w Podkarpaciu

 

W północnej połowie kraju będzie panować zupełnie odmienna aura. Spodziewamy się przejaśnień i rozpogodzeń i ani jednej kropli deszczu.

 

Nadal chłodno

 

Temperatura nigdzie nie przekroczy 20 stopni, a w południowych regionach nawet 15 stopni. Termometry pokażą po południu od 12 stopni na Śląsku i w Małopolsce do 18 stopni w Wielkopolsce, na Kujawach, Mazurach i Suwalszczyźnie.

 

Wideo: sprawdź aktualną prognozę pogody

  

Wiatr z kierunku północnego i północno-zachodniego będzie słaby i umiarkowany, nie powinien przekraczać w porywach 30-40 km/h.

 

Ciśnienie rośnie

 

Ciśnienie przez cały dzień będzie powoli rosnąć. W południe wyniesie od 1012 hPa na południowym wschodzie do 1016 hPa na północy i zachodzie.

 

Warunki biometeorologiczne na północy pozostaną korzystne, a na południu będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Meteopaci mogą odczuwać ból głowy, senność i rozkojarzenie.

 

Środa bez zmian

 

W połowie tygodnia północna połowa kraju pozostanie pogodna. Na południu nadal będzie pochmurno, a deszcze zdecydowanie się nasilą. Najmocniej popada na południowym wschodzie, gdzie spadnie nawet 20-30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

 

Temperatura ani drgnie. Maksymalnie sięgnie od 12-13 stopni na Śląsku i w Małopolsce do 20 stopni na zachodnim Pomorzu.

twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie