Samochód uderzył w blok mieszkalny. Kierująca miała trzy promile

Polska
Samochód uderzył w blok mieszkalny. Kierująca miała trzy promile
KPP Namysłów
Kierująca samochodem uciekła z miejsca zdarzenia

Policjanci z Namysłowa zatrzymali 58-letnią kobietę, która pod wpływem alkoholu wjechała swoim fiatem w ścianę bloku mieszkalnego, a następnie uciekła do swojego mieszkania. W jej organizmie stwierdzono blisko 3 promile alkoholu.

Jak poinformowało w piątek biuro prasowe KW Policji w Opolu, do zdarzenia doszło na terenie powiatu namysłowskiego. Policjantów zawiadomili świadkowie, którzy widzieli, jak prowadząca fiata kobieta wjechała samochodem w ścianę budynku. Ich zdaniem kobieta była pijana.

 

Gdy policjanci dojechali na miejsce, zastali rozbity samochód, którego kierowca przejechał przez pas zieleni, najechał na pozostawiony pod blokiem rower i uderzył w ścianę budynku, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

 

KPP Namysłów
 

Funkcjonariusze szybko ustalili personalia kierowcy i razem z przybyłymi ratownikami pogotowia udali się do jej mieszkania. W lokalu zastali lekko ranną i kompletnie pijaną 58-latkę, u której stwierdzono blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pytana przez policjantów o powód, dla którego wsiadła w tym stanie za kierownicę, kobieta odpowiedziała, że chciała tylko dojechać z pobliskich ogródków działkowych do domu i nie sądziła, że straci panowanie nad pojazdem.

 

KPP Namysłów
 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 58-latce grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i do 2 lat pozbawienia wolności.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie