Ewakuacja szkół w Nowym Dworze Mazowieckim. "Sygnały o ładunkach chemicznych"

Polska
Ewakuacja szkół w Nowym Dworze Mazowieckim. "Sygnały o ładunkach chemicznych"
OSP Nowy Dwór Mazowiecki
Policja otrzymała sześć zgłoszeń o "ładunkach chemicznych" podłożonych na terenie placówek edukacyjnych

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał w piątek sześć zgłoszeń o ładunkach chemicznych podłożonych w szkołach podstawowych i przedszkolach. Policjanci i pirotechnicy weryfikują zgłoszenia.

Jak przekazała st. asp. Joanna Wielocha, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pierwsze zgłoszenie o "ładunku chemicznym" dyżurny otrzymał chwilę przed godziną 11.00 w piątek, ostatnie zgłoszenie odnotowano o godz. 13.30.

 

- W sumie otrzymaliśmy sześć zgłoszeń o "ładunkach chemicznych" podłożonych na terenie placówek edukacyjnych, w tym szkół podstawowych i przedszkoli. Pięć placówek znajduje się na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, jedna na terenie miejscowości Leoncin – przekazała st.asp. Wielocha.

 

 

Policjantka poinformowała, że policjanci i pirotechnicy są kierowani na wskazane miejsca i robią rozpoznanie pod kątem ewentualnego zagrożenia. Placówki przy ulicach Szkolnej, Chemików, Młodzieżowej i Słowackiego w Nowym Dworze Mazowieckim zostały już ewakuowane i sprawdzone. Działania w szkole przy ul. Wojska Polskiego i w Leoncinie trwają. St.asp. Wielocha przekazała, że w godzinach popołudniowych policja będzie informowała o wynikach działań na terenie szkół.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie