Uszkodzony gazociąg w Samborowie. Ewakuacja mieszkańców

Polska
Uszkodzony gazociąg w Samborowie. Ewakuacja mieszkańców
Nadesłane/ Zenon Michel
Gazociąg został uszkodzony podczas prac budowlanych

Po uszkodzeniu gazociągu średniego ciśnienia w Samborowie koło Ostródy (Warmińsko-mazurskie) ewakuowano ok. 30 osób z pobliskich domów oraz uczniów z miejscowej szkoły. Trwa uszczelnianie nitki gazociągu. Droga krajowa 16 jest zablokowana - podał rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Rafał Melnyk.

Jak wskazał, gazociąg został uszkodzony w czwartek podczas prac budowlanych, kiedy przygotowywano przyłącze energetyczne do nowego domu. Obecnie trwają prace podczas których służby uszczelniają przerwany gazociąg.

 

ZOBACZ: Koparka uszkodziła gazociąg obok przedszkola. Ewakuowano ponad 200 dzieci

 

Na czas prac w pobliżu ulicy szkolnej, gdzie doszło do awarii, wyznaczono 200 metrową strefę zagrożenia. Z pobliskich 16 budynków ewakuowano ok. 30 mieszkańców. Ewakuowano także uczniów z miejscowej szkoły. Strażacy ustawili kurtyny wodne, które mają zniwelować ulatniający się gaz. Za pomocą specjalistycznych urządzeń pomiarowych sprawdzane są niżej położone miejsca takie jak piwnice czy kanały, do których mógł przeniknąć gaz.

 

Wideo: uszkodzony gazociąg w Samborowie. Nagranie przesłał widz Polsat News Zenon Michel

  

Pogotowie energetyczne odłączyło prąd w miejscowości. Droga krajowa nr 16 jest zablokowana. Objazdy wyznaczono z Ostródy do Iławy przez Lubawę. Utrudnienia mogą potrwać do kilku godzin.

 

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie